Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy a szép...

Miért van az, hogy a szép embereket alapból mindenki szimpatikusnak találja?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 15:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,de én nem mindenkit,mert van akin látszik,hogy beképzelt.
2010. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább az átlagos kinézetűeket tartom szimpatikusnak. A szép emberek legtöbbje beképzelt,vagy éppen ellenszenves.
2010. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy viszonylagos reflex az emberekben


A szép vonzza az embert, de a " szép "-nek is több meghatározása van. Kinek mi a szép ? Van akinek az egzotikus a szép, van akinek a vad, van akinek a bizarr, van akinek a konzervativ, van akinek az elegáns, van akinek a sportos, stb. Viszont az igaz, hogy egy okés személynek nagyobb esélyei vannak. Miért ?


Hát mondok egy hétköznapi hasonlóságot. Elmész a könyvesboltba. Nézelődöl. De ha nincs különleges szándékod és nincs egy konkrét könyv amit megakarsz venni, csak úgy keresgélsz, akkor melyik könyvet veszed hamarabb kézbe ? Azt, amelyiknek vonzóbb a külseje. És ezt nem kell szégyellni, ezzel mindenki igy van. Azért, mert a külső egy biztató jövőkép arról, amit a tartalom szolgálhat. Embernél sincs másként


Persze, hogy nem minden szép ember okos is egyben. Úgy ahogy nem minden vonzó külsejű könyv érdekes is. Vannak könyvek, amelyeket meglátunk, megtetszenek, kinyitjuk és észrevesszük, hogy egyáltalán nem érdekel a tartalma, unalmas vagy monoton vagy ellenszenves, stb. És egyből visszatesszük és már nem is érdekel, hogy milyen szépen néz ki. S ez igy van embereknél is. Hiába van valakinek egy megnyerő külseje, sokszor mikor egy jóképű ember kinyissa a száját jön, hogy hanyatessél mekkora baromságok jönnek ki rajta. Ilyenkor már számit, hogy jól néz ki ? Hát nem igazán...


Tehát több lehetőség van : van aki megnyerő és okos is egyben, van aki kevésbé jó kinézetű, de belsőleg rendkivül értékes, van aki kivülről szép csak és belülről üres, van aki se kivülről, se belülről nem tetszik. Ezek a lehetőségek. Viszont ha egy jó könyvet sokmindenki ismer, akkor annak hire van és ha már 3 embertől hallod, hogy " milyen jó az a könyv " akkor te is ha elmész a boltba akkor legalább megkeresed és kinyitod, esetleg megis veszed. És lehet, hogy nem egy olyan szép könyv, de megveszed, mert tetszik neked, csak épp nem fedezted volna fel, ha mások nem mondták volna.


Ezért jó, ha egy külsőleg hátrányban lévő embernek sok barátja, haverja van, mert akkor azok viszik a hirét és másképp néznek majd rá a többiek, hisz annyi jót hallottak róla. Ezért jók a kapcsolatok és ezért éri meg sokszor egy kicsit kevésbé szépnek lenni, mert senki sem dob el egy " kopott könyvet ", ha értékes és hogyha megszeretik azt :-)

2010. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
egy szó szép embereknek van kisugárzása a kisugárzás vonza az embereket;)
2010. máj. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz...Te pl.szimpatikusnak tartod Barbara Mori-t?
2010. máj. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
szerintem sem igaz,a szép lányokat sok esetben a többi lány nem szereti mert féltékenyek
2010. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Jó benyomást keltenek..mármint ha nem túl k_rvásak vagy himringyósak.
2010. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Engem a környezetem szépnek talál, bár jelentős önbizalomhiánnyal küszködve én nem így érzem. Mégis kérdezem: ha a környezetem szépnek talál, akkor miért nem vagyok szimpatikus első látásra? Talán kisugárzik, hogy skorpió a csillagjegyem? Szóval szerintem ez nem minden esetben van így.
2010. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan utálom ezt az egészet, mármint nem azt ami a kérdésben van, hanem ezt a személyiség dolgot. Ha valaki kedvesen köszön mindenkinek mindent úgy csinál, hogy a másiknak is jó legyen, szerény stb akkor az az ember UNALMAS. Ha az ember izgalmas, mindig meglepi a másikat valamivel, szarkasztikus poénkodása van, akkor az az ember BUNKÓ. Akármilyen vagy mindig van egy nagy réteg aki azt mondja, hogy sz@r vagy, tehát csak tőled függ mit választasz.
2010. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem Barbara Mori nagyon szimpatikus! :D
2010. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!