Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha nem vagyok pszichopata...

Ha nem vagyok pszichopata akkor mégis miért van ez?

Figyelt kérdés

Órán volt szó az antiszociális, pszichopata emberekről és voltak tulajdonságok amikben magamra ismertem. Aztán utánanéztem ezeknek, kitöltöttem egy "tesztet" ami azt hozta ki hogy érvényesülni tudó vagyok,de nem gázolok át másokon, semmiként nem vagyok pszichopata. Nem mintha bíznék internetes tesztekben, de én is így látom magam, szóval ezzek kivételesen egyet értek.

Mégis, van egy pár dolog ami zavar. Például sok mindenbe belekezdek, és sok mindent hamar megunok, kevés dolog van ami igazán le tud kötni, például a hülyeségek egyáltalán nem, gondolok itt közkedvelt tévés sorozatokra. Inkább olvasgatni szeretek és magamat fejleszteni, ismerkedni a világgal.

Nem nézek le másokat,viszont sokszor irritál az extrovertált emberek viselkedése.

Kiskoromban szerettem bántani állatokat, és valljuk be, elég rasszista voltam, de ez megváltozott, szerintem csak a családom tehetett róla,elég rasszista mintkét szülőm. Régen azt hittem egyes emberek felsőbbrendűek másoknál, és ez így igazságot, aki rossz sorsot kapott az valószínűleg meg is érdemli. Most már évek óta az egyenlőség mellett vagyok, és bár néha reflexből még visszaköszönt a rasszizmus is pár másodpercre, de szerintem elég jól visszaszorítottam magamban, és most már próbálok másokat is arra ösztönözni hogy tekintsenek mindenkit egyenlőnek, mert senki nem tehet arról hogy hova született, ne legyenek előítéletesek. Ami pedig az állatokat érinti, ha már nem lennének meg a fix terveim a jövőbeli állásomat illetően, biztos állatorvos lennék.Védem áz állatokat és növényeket,néha még jobban szeretem őket mint az embereket,sokkal tisztább lelkű például egy kutya:)

Mindenkivel tudok kedves és felszínes lenni, a többség naivnak és ostobának hisz (nem tanulmányilag, viselkedésileg), miközben csak azért viselkedek így mert nem akarok egyedül maradni, hiszen akkor kinéznek a gimiben. De a felszínes, öncélú, korombeli emberekkel nem sokat tudok igazán beszélni,szeretném magamat adni,de mivel nem vevők rá muszáj felvennem ezt a "álarcot" a suliban. Viszont semmi célom velük, nem manipulálom őket, tényleg csak azért vagyok kedves mert egyrészt egy egy alap gesztus ami mindenkinek jár, másrészt nem tudom úgysem magamat adni és ha meg se szólalnék vagy olyanokról beszélnék amikről tényleg akarok, senki nem barátkozna velem.

Viszonylag gyakran váltogatom a barátaimat (nem fiúimat,barátaimat), de csak azért, meg a mai korombeliek többsége borzalmasan romlott, megy a pletykázás, egymás hátbaszúrása, mindenkinek csak a saját gondja számít és csak addig kellenek neki a barátok amíg szórakoztatják őket. Legalábbis a legtöbb embernél a közelemben ezt tapasztaltam, és én ilyen emberekkel nem fogok egy levegőt szívni, ezét is "váltogatom" a barátaimat, keresem azokat akikkel nem csak felszínes dolgokról lehet beszélni,őszinték és hűségesek. És igen, egyenlőség bárti vagyok, alanyi jogon mindenki egyenlő bőrszíntől, származástól függetlenül. Viszont ha valakit megismerek közelebbről és látom hogy hogyan viselkedik, szerintem teljesen jogosan ítélhetem el bizonyos dolgok miatt.

Visszatérve az eredeti kérdéshez, sokszor kapom azon magam hogy ígérgetek dolgokat aztán nem tartom be, de ez sokszor azért van mert nem tudom utólérni magam, elméletben sok dolgpt eltervezek de végül nincs erőm mindet megvalósítani.

És bizony amire nagyon nem vagyok büszke, hogy szemrebbenés nélkül tudok hazudni akárkinek, és ez általában reflexből jön. Bár ezt foghatom arra is hogy így nevelkedtem, hiszen tényleg így van, de akkor sem tagadhatom hogy borzalmasan rossz szokás, erre tényleg nincsenek kifogások.

Nagyon ambíciózus vagyok, kitűzök egy célt és sokszor nem is érdekel az oda vezető út, csak maga a cél. De azért nem hiszem hogy képes lennék bárkin is átgázolni, viszont van hogy bunkó vagyok emberekkel ha az "utamba állnak" amikor el akarok érni valamit, de ilyenkor mindig megbánom ahogy viselkedem velük, csak az a baj hogy elég hirtelen haragú vagyok egyes helyzetekben. Csakis a családommal vagyok olyan közeli viszonyban hogy ez a bunkó énem felszínre törjön, a barátaimmal egyszerűen csak ridegenben kezdek viselkedni ha bárhogy is ártanak nekem, nem "merem" kimondani amit gondolok, főleg ha nem is látom értelmét.

És ami a legérdekesebb, amit sok ember furcsáll bennem hogy például Hitlert sem tartom teljesen gonosznak. Könyvekben is szeretem a "gonosz" karaktereket, keresem bennük a jót, az okot hogy mit miért csinálnak, és sokszor találom őket érdekesnek, például Hannibál karakterét. Mert senki sem születik teljesen 100%-osan gonosznak, és pont ezért ezeket az embereket/karakterekez a legjobb elemezni.

Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe. Nem hiszem hogy pszichopata lennék, hiszen eleve megrémít a gondolat, hogy az legyek. Másrészt például rengetegszer sírok, akár azon is ha hallom hogy baleset történt és ártatlanok haltak meg, idegenekért, könyvszereplőkét is képes vagyok őszintén sírni. Viszont a felszínes barátaim már nem tudnak meghatni, ha engem valaki egyszer már hátbadöfött, onnantól kezdve nem tud érdekelni. Kedves vagyok vele és kicsit távolságtartó, de többet nem nyújthatok.

Szeretek segíteni másoknak, szoktam adományozmi is, de csak ha tudom, hogy jó helyre kerül a pénz.

Introvertált vagyok azt tudom, de nem hinném hogy antiszociális vagy pszichopata, hiszen vannak érzelmeim, érzek bűntudatot is, vágyom emberek társaságára, csak nem akárkiére. Csak ez nem látszik, mert ahogy írtam, nem sok hozzám hasonló van a környezetemben, ezért az emberek magának való embernek tartanak.


Azt hiszem a legfontosabb kérdésem, hogy mégis miért szimpatizálok teljesen romlott de zseniális emberek karaktereivel? Akiket kitaszított a társadalom mert mások voltak, és "gonoszak" lettek?



2017. márc. 11. 11:34
 1/5 Jorck ***** válasza:
62%

Szerintem elég sokat gondolkodsz ezen a jó-rossz egyensúlyon, dolgokon, embereken. Veled amúgy nincs baj abszolút.., ennyi érdekes dolog mindenkiben van, csak mások máshol vannak a súlypontok. A jelenlegi felszínes világban nem tudsz olyan kapcsolatokat kialakítani amilyeneket szeretnél, ezért viszont nem magadban kell hibát keresned. Pszichopata.., meg ilyenek, ezek is csak kifejezések. Te nagyon jól látod ráadásul a rossz tulajdonságaidat is, sőt még le is merted írni, rá mersz nézni, és ez nagyon jó. Azokkal az emberekkel szerintem sokkal nagyobb a baj akik nem is látják, mert akkor hogyan tudnának rajta változtatni? Te viszont úgy gondolom eléggé tisztában vagy a személyiségeddel, viszont sokszor más emberek, helyzetek, történetek álomvilágába merülsz el. Ez sem baj csak utána realizáld ezt, és ne keverd a saját személyiségeddel. Ez az egész élet nevű játék szerintem nagyon bonyolult, hogy akár azt kiszámítsuk mit tettünk volna a szomszéd helyében ha.... Nem tudjuk mert a személyiségünk alapjai teljesen mások.

Szóval valahol talán te is kicsit kirekesztettnek érzed magad, ezért keresel hasonló karaktereket.

De a lényeg hogy a gondolatok csak az előfutárai mindig valaminek, amit valamikor ha adott környezetbe kerülsz akkor aktiválódhatnak. De mindig te döntesz, ezért nem kell félni, csak egy bizonyos tisztaságú tudati szintet kell megtartani. Legalábbis most ez korlátozott tudatom elképzelése.

Bocsi ha össze-vissza írtam nem tudom sikerült-e jól fogalmaznom.

További szép napot. ;)

2017. márc. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Csak én nem olvastam végig?
2017. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mintha csak a szívemből szóltál volna. Csak én nem érzek bűntudatot. Nekem pl folyton azon jár az eszem, hogy az egyik nagypofájú osztálytársamat megégetem az arcát, úgy hogy senki se ismerjen rá. Mindig jobb kedvem van, ha arra gondolok, hogy megkínzok egy állatot.
2020. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
3-as vagyok. Nem tartom magam pszichopatának. Mert mindenki gondolhat ilyenekre, csak nem mindenki teszi.
2020. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

3-as, pont ez tesz különbséget pszichopata és nem pszichopata között. Hogy gondolhat bárki ilyenre, de nem mindenki teszi, azaz szerintem legalább.

A kérdezőnek felelve, szerintem nem vagy pszichopata. Ahogy utána olvastam ennek a betegségnek az alapja, hogy ne legyen valakinek bűntudata. Az hogy kisebb korodban volt benned egy enyhe agresszió az lehetséges, de ha tudatosan odafigyelsz ezekre és tudod kezelni akkor szerintem rendben van.

2021. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!