Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A társadalom miért tart/fél a...

A társadalom miért tart/fél a pszichopatáktól mikor pont hogy ők a józan ész és az értelem képviselői? Mégis úgy tartanak tőlük mintha vadállatok lennének.

Figyelt kérdés
Pedig azoknak az embereknek akik elítélik őket a nagy többségüknek fogalmuk sincs arról hogy milyen is valójában egy igazi pszichopata csak annyit tudnak amit a bugyuta krimikben látnak pedig az eléggé ferdíti a valóságot :/

2016. ápr. 8. 06:42
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nèz utána a pszichopata tüneteinek... A pszichopaták nagyon nem kèpviselik a "józan"èszt. Bár ha úgy nèzük akkor a kapitalizmus józan eszèt remekül kèpviselik.


Amúgy az Amerikai pszicho remekül bemutatja, hogy milyen az igazi pszichopata

2016. ápr. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Jól írj az első. Fogalmad sincs, hogy mi az a pszichopata. Ezek a pszichopaták messze nem rendelkeznek józan ésszel.
2016. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alain Delon ***** válasza:
72%
Nagyon nem örülnél, ha téged venne célba egy pszichopata. Akinek jó emberismerete van, az felismeri, és lepattintja a p*csába, de szerintem téged sikeresen tudna manipulálni, és amikor már teljesen tönkretett, és otthagyott romokban, jajveszékelhetnél.
2016. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom milyenek a pszichopaták több forrásból olvastam róluk (orvosi nyilatkozatokat is)pontosan tudom milyenek ami azt illeti ismerek is egyet. Én ami azt illeti teljesen megértem őket akit könnyen manipulálni tudnak mert annyira hülye az meg is érdemli én azon az elven vagyok hogy aki hülye szenvedjen ebben a világban ahol a nagytöbbség egy bunkó hülye simán megérdemli hogy tönkretegyék vagy akár meg is öljék aki pedig ezt megteszi a férgekkel az a szememben egy hős.
2016. ápr. 8. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Hát kérdező. te sem vagy 100-as az már biztos. Bár szerintem te szimplán ostoba vagy..
2016. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alain Delon ***** válasza:
70%
4-re: Akkor pl. azt is tudod, hogy a pszichopaták olyan hülyék, hogy akár még fel is képesek robbantani magukat. Próbálták őket "hasznosítani" bombaszakértőként, csak mivel nincs bennük félelem, sorra robbantották fel magukat az elővigyázatlanságuk miatt. De azért érdekes, hogy egy olyan dolgot akarsz a "a józan ész és az értelem képviselői"-ként beállítani, aminek a nevében benne van a "kór" (-pata) szó. Azok, amit írtál, vadállatok.
2016. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Összekevered a dolgokat. A józan ész nem a színtiszta racionalizmus.

Ha full érzelemmentes lenne mindenki, elég érdekes lenne a világ.

Valahol megértelek, a pszichopaták agyműködése engem speciel lenyűgöz, de ettől még teljesen racionálisan állok hozzájuk.

Az egyik barátom pszichopata. Csak azért működik köztünk ez a dolog, mert megtanultam kezelni, nagyjából kiismertem, hogy működik a gondolkodása. illetve azért, mert valamilyen szinten engem az "átlagemberek" között tisztel, hiszen legtöbbször engem sem az érzelmeim vezérelnek (bár én nem vagy antiszociális), hanem a józan ész. Ugyanakkor bennem megvan a képesség az empatiára, tudomásul veszem mások érzelmeit, de soha nem ez alapján hozok döntést, illetve soha nem veszik át felettem a hatalmat az érzelmeim, borzasztó önuralmam van. Na igen, ez így nem pszichopataként eléggé szívás valamilyen szinten (gondolom érted miért), azonban a pszichopata ismerősöm ezt nagyra tartja bennem.

A másik, miatt működik a kapcsolatunk, hogy megtanultam az ő értékrendjét. Soha nem próbálnék meg az érzelmeire hatni, mert nincsenek. Ha érvelek, elvárok tőle valamit, akkor a színtiszta logika és racionalizmus útján teszem azt. Nem várom el tőle, hogy figyelemmel legyen az érzéseimre, lojális legyen stb. Mert ő erre képtelen. És mivel én ezt tudom, engem sokkal nehezebben tud manipulálni, mint másokat (igen, megprőbálta, többször is. Nem egyszer sikerült is, de egyre "okosabb" vagyok vele szemben).

Bár elég terhes, hogy mindig résen kell lenni vele szemben, megéri, mert annyira egyedi ember, hogy baromira hiányozna az életemből (bár már többszôr voltam úgy vele, hogy oké, ennyi volt)..

Rajtam kívül nem sok olyan ember van, aki közel áll hozzá, mert a legtöbben nem tudják kezelni hosszú távon. Szerintem nem is lehet egy ilyen emberrel együttélni, én legalábbis nem tenném, mert felőrölne. Egyébként idegsebésznek készül( mindketten orvostanhallgatók vagyunk). És mivel maximalista, intelligens és nincsenek félelmei, valószínűleg elég sokra fogja vinni ezen a pályán.


És akkor ezek után, hogy miért tartanak tőlük? Azrt mert a legtöbb ember nem érti őket: a motivációjukat, hogy mit miért csinálnak. Az emberi kapcsolatokat alapvetően az érzelmek irányítják, ők pedig ezen a nyelven nem értenek. Kiszámíthatatlanok, nem félnek semmitől, nincs bennük szorongás, gátlástalanul manipulálnak bárkit a céljaik elérése érdekében. Normális ember menekül az ilyen kapcsolatból.

És tévedsz barátom, ők nem csak a hülyéket manipulálják, hanem bárkit. Ha az ismerősömnk megmutatnám, amit idekommenteltl, valószínűleg rögögne és szánakozna rajtad. Azokat az embreket szeretik a legjobban, akik baromi okosnak és különlegesnek képzelik magukat, közben pedig nem látják a fától az erdőt. Téged ugyanúgy gátlástalanul tönkretennének és manipulálnának adott esetben, mint bárki mást. És valószínűleg észre sem vennéd, csak amikor más késő.

Lehet, hogy sokat olvastál erről a személyiségzavarról, de rossz következtetést vontál le.

24/L

2016. ápr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!