Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociopata, vagy mi vagyok?...

Szociopata, vagy mi vagyok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mindig is egy empatikus, jószívű ember voltam körülbelül 15 éves koromig, viszonylag egy "átlagos" srác, igaz mindig különc voltam, de lelkileg rendben voltam, azt leszámítva, hogy extra félénk voltam. Jelen pillanatban már ott tartok, hogy szó szerint semmit nem érzek, egy két érzelmen kívül. A megmaradt érzelmeim a gátlásosság (de ez is változó, inkább szorongásnak nevezném), és valamiféle megfelelési kényszer/kisebbségi komplexust, lelkiismeretfurdalást is érzek. Na ezt leszámítva kb semmi érzelmem nincs, de ezt úgy kell érteni, hogy nem foglalkozom semmivel. Tehát ha összetörik a kocsim, meglopnak, bevernek egyet, beszólnak, abszolult nem idegesít, nem jelenik meg bennem semmi. Szeretet hiányt érzek, viszont manapság egyre többet manipulálok mindenkit, profin hazudom, brutál profin, megnyerő tudok lenni, tudok hitelesen mosolyogni, és jó humorom van, de az az igazság, hogy minden egyes mosolyom hazugság, akkor sem érzek semmit, a humorom csak a kreativitásomnak köszönhető, de sosem nevetek. 3 éve nevettem utoljára ami tényleg valódi röhögés volt, maximum mosolyogni szoktam, de az is ritka. Az emberek is hidegen hagynak, és egyik pillanatban érzek empátiát, de van amikor teljesen húsként kezelem az embereket. De utána olvastam, és a szocihopata és pszichopata leírás nem igaz rám, mert én stresszelek, alapvetően parás ember voltam régen és mindig is, szorongok, depressziós is voltam, DE karizmatikus vagyok, profin manipulálok, egy online játékban 100 embert loptam meg körülbelül, és tudom kontrollálni, hogy ne érezzek semmit, miután átvertem őket. Úgy érzem, mintha lenne a régi "jó énem", és itt lenne ez a másik is. Nem vagyok skizofrén, ez csak egyfajta olyan érzés, mintha kettő személyiségem lenne egyszerre meghasadás nélkül. Mindig is extra különc voltam, és magasabb is volt az IQ-m, és az EQ-m is, az átlagnál, mégis úgy érzem magam, mint aki az antiszociális+félig szociopata állapot és a sima emberi állapot között van. Ötlet? Nem tudom pontosan mi ez. Ha a legpontosabban szeretném leírni magam, akkor nem érzek semmi pozitívat, csak a "céljaim" vagy pillanatnyi vágyaim érdekében manipulálom profin az embereket, néha füllentek is, vagyis hát elég gyakran, de az mindig megállja a helyét nagyjából, csak lehet eltúlzom a dolgokat, de érzek szorongást, félelmet, szeretet hiányt, lelkiismeret furdalást, de ugye aki érez ilyesmit, az elvileg nem lehet szociopata. Karizmatikus is vagyok. Az igazi személyiségemet senki sem ismeri, mert azt mutatom, amit látni akarnak, azért, hogy így nyerő pozícióba kerüljek. Tudom nárcisztikusan hangzik, de a memóriám is olyan szinten túlfejlett, hogy karakterre pontosan megjegyzem, hogy kinek mit mondtam valamivel kapcsolatban, és ha kétely támadna valakiben, vagy olyan kérdést tesz fel, ami teljesen váratlan, és lebukhatnék, 3 másodpercen belül kitalálok egy kreatív választ, ami összehangolja a valósággal a hazugságot. Csak egy példa. Alapvetően régen sosem hazudtam senkinek, rendes voltam. Most csak annnyi, hogy nem érzek semmit, de a negatív érzelmek maradtak, és manipulálom az embereket, és ami vicces, hogy engem semmi nem idegesít, ami másokat igen, de ami engem idegesít, az az átlag embert nem. Tehát pl széttudom verni idegbetegen az asztalt, ha nem megy valami 8. alkalommal sem, de ha valaki beverne egyet, vagy eltöri a laptopom, vagy bármi ilyesmi, semmit nem éreznék. Ha mondanak egy nagyon jó viccet, semmit nem érzek. Ha nézek egy eséses, vagy "ne röhögd el magad" videót, nem is mosolygom. Ha látok az utcán embereket, lenézem a társadalom 99,9 százalékát, és már empátiát is ritkán érzek, ennek ellenére lelkiismeretfurdalásom van ok nélkül néha, megfelelési kényszer, és szorongás. Kíváncsi vagyok bárkinek van-e tippe, hogy mi van velem. Nincs tini depresszióm, nem akarok magamra aggatni semmilyen szociopata jellemzőt, mert az "menő", konkrétan nem érdekel senki elismerése, vagy leszidása. Csak a diagnózisom érdekelne, hátha valakinek van ötlete. Értelmiségi kategóriába sorolnám magam, de mondjuk nem ütöm meg Puzsér Róbertet szókincs és intelligencia szintjén, de az "átlagos" embereket jócskán meghaladom. Ötlet?

2016. okt. 28. 02:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
ha csak a szöveghosszat nézem, az alapján szociopata! :)
2016. okt. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ha tényleg érdekel a diagnózis, akkor menj el egy pszichológushoz. Mert ez már meghaladja az egyszerű gyakoris emberkéket.
2016. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Engem írtál le! :)...egy különbséggel, a memóriám már nem túl jó.

De én már nem vagyok fiatal ember, sok minden ért az életben és ezt az állapotot úgy nevezik, KIÉGÉS.

Ma általában a megterhelő munkavégzéshez, a kellemetlen munkahelyhez divat kötni, de valójában a kiégés bármilyen tartós stressz, vagy sorozatos csalódások következtében létrejövő fizikai, érzelmi és mentális kimerülés, amely beavatkozás nélkül folyamatosan súlyosbodik.

Előszobája a depresszió.

Jobbulást! ... bár nem tudom rá a megoldást! :(

2016. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én is 23 éves vagyok, évekig tartó depresszióm, szorongásom, és csalódásom stb volt. Igen kiégtem.
2016. okt. 28. 12:06
 5/14 anonim ***** válasza:
Ennyi, kiégtél. Szeretet hiányt érzel, van bárki is aki igazán ismer és szeret téged? Tudom, giccsesen hangzik, de szerintem ez a legfontosabb. Lehet, hogy tudat alatt magadat manipulálod, mert csalódtál, magányos vagy és nem akarsz szenvedni, ezért inkább leblokkolsz érzelmeket. Szerintem valami ilyesmi történhet. Mások manipulálása helyett koncentrálj kicsit a szeretet hiány érzetére, engedd, hogy ellepjen. Aztán legyen az a célod, hogy keress valakit, akit olyan közel engedsz majd az igazi énedhez, amennyire tudod. Egyszerű a képlet, de érdemes kipróbálni, veszteni valód nincs. Tudom, hogy könnyű mondani. Magamon is tapasztalom, hogy az ember baromi nehezen változik. Ez van. De ha csalódtál is és nehezen is bízol emberekben, nehogy egy percig is elhidd, hogy nem kaphatsz szeretetet, hogy nincs esélyed közel kerülni valakihez. Nekem vannak emberek, akik nagyon közel állnak hozzám, szerencsés vagyok, de tudom, hogy van ilyen. Neked is lehet. Ha valamivel nem értesz egyet, vagy én értettem félre valamit a képletből, nyugodtan köss belém :)
2016. okt. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy szociopata, egy szociopata nem szorong és általában nem érzi úgy hogy meg kel lfelelnie, inkább hangzol depressziósnak, a kihasználásod meg annak hangzik hogy kiégtél, már nem érdekel az egész élet, nincs kedved xar alakokkal jópofizni, elveszed ami kell és kész mert tudod hogy més is megtenné veled, az élet kegyetlen, de attól még egy jó pszihológust megérne, nem azért hogy rádagasson egy jelzőt hanem hogy megpróbáljon segíteni kikapaszkodni ebből a kakatón gödörből.
2016. okt. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szeretethiányom van, ez miatt is van a negatív érzelmem, de bölcsebb vagyok annál, hogy hagyjam, hogy bárki is "megszeressen", és hozzá kell, hogy tegyem, hogy sosem szerettek igazán, főleg a különcségem miatt. Eléggé csordaszellem ellenes vagyok. Utolsó jól leírtál egyébként, szerintem is hasonló a helyzet. De jelen pillanatban a depresszió/szuicid hajlamom már egy fél éve nincs jelen, mégsem érzek semmit nagyon. Egyébként igen, az érzelmekkel kapcsolatban egyfajta lezárás tényleg történt, de nem tudom hogyan "nyithatnám ki", azt amit bepréseltem valahová mélyre.
2016. okt. 29. 01:00
 8/14 anonim válasza:
nyugi hugi én is ilyen vagyok
2016. okt. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyfajta szimpátiát ébreszt az emberben, ha ráismer valakiben önmagára. Annyi különbséggel, hogy én nem manipulálom az embereket, mert annyira sem tartom őket érdemesnek. Engem az "érdekelne", hogy lehet-e kiégni semmi előzetes csalódás és egyéb más hiányában? (Maximum az emberekben és a ún. társadalmukban csalódtam) 18/L
2016. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"...(Maximum az emberekben és a ún. társadalmukban csalódtam)"


Itt a kulcsszó: EMBEREK

Ez bőven magyarázat mindenre.

2016. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!