Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vajon rossz volt ez a viselked...

Vajon rossz volt ez a viselkedesem?

Figyelt kérdés
Megrpóbálok rövid lenni, 26 éves vagyok, lány, régen kis erkölcsös első tanuló. nem tekergős lány voltam, aztán 20-21 évesen kerültem bele egy társaságba és egy rossz kapcsolatba, ahol több züllödt éjszakánk volt. Ahogy ez véget ért, volt idő, hogy otthon ittam két hetente, vagy párszor megtörtént, hogy nyilvánosan megrészegedtem. Olyankor sokan felszabuldtabb vagyok, különösen hülyeséget nem csináltam de kiábrándult pár ember, pletykaltak az emberek. Nem volt ez tul hosszú időszak, az elmúlt két évben nem láthattak részegen, de nem is jártam sehova. Most voltam szórakozni húsvétkor, és előtte otthon ittam bort, a helységben csak vizet, kicsit felszabadultabb voltam mint akartam, ugy ertve, hogy vidam, beszedesebb, nem voltam ugy reszeg, de latszott rajtam, hogy ittam. Most már ugy erzem, hogy egyaltalan nem kellene innom, ha azt akarom, hogy a regi pletyka, az eliteles megszunjon, de felek, nem fogom tudni elengedni magam. Vajon mennyire lehetett elitelendo, hogy ittam most kicsit, hogy felszabadult voltam, jokedvu?
2017. ápr. 19. 09:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy nem tudod elengedni magad, hát akkor ne engedd el magad. Ki kéri, hogy elengedd? Van megérzésed, és az ember megérzi, hogy kik között engedheti el magát, vagy legalábbis kik között tudja felszabadultan érezni magát. ha nem túl rendes emberekből álló társaságba vagy, akkor persze, hogy nem tudod elengedni magad, ne is téged hibáztassanak, hisz pl. akit bántanak, attól ne is várják el, hogy felszabadultan érezze magát közöttük. Én pl. hívő vagyok, és ezért nem ihatok alkoholt. Sokan nem értik (még azok sem, akik amúgy rendesebbek), hogy miért nem iszok legalább alkalmanként, hiába mondom, hogy a hitem miatt, de egyszerűen annyira máshogy állnak hozzá, hogy ami számukra normális, az engem kellemetlenül érint. Kb. számomra olyan alkoholizálni, mint másoknak Bibliát olvasni bulizás közben. Azaz eléggé kellemetlen. Egyszerűen tudom, és hiszem, hogy nem szabad innom, és hogy még ez sem fér bele. Így hát nem tudok, és nem is akarok akkor ellazulni, amikor tudom, hogy nem szabad, főleg ha olyanok kérik, akiktől aztán én kérni nem tudok semmit. Nem baj, ha nem vagy beszédes. Ne érezd rosszul magad, ha adott esetben nem tudsz mit mondani, mert ha részeg vagy, akkor se tudsz mit mondani, csak beszélsz össze-vissza. Hidd el, ezeknek a beszélgetéseknek a lényege, hogy csak beszéljenek, igazi mondanivaló nincs. Én pedig nem szeretek értelmetlen dolgokról fecsegni. Legyél rendes, ha jön a megfelelő partner, akkor fogsz tudni vele beszélgetni.
2017. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!