Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindig csinálnom kell valamit...

Mindig csinálnom kell valamit és ez már nagyon zavaró. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Mindig csinálnom kell valamit. 5 percig nem tudok ülni egy helyben. Egész nap pakolászok a szobámba. Takaritom. Lomtalanítok. Mikor nézek valami filmet még azt se vagyok képes nyugodtan végignézni. Közbe pakolászok rendezgetek. Ez a kényszeresség olyan helyzetekben is kimutatkozik hogy mikor pl kimosom a hajam. képtelen vagyok ugy hagyni hogy megszáradjon. Ha elekzdek valamit rosszul vagyok ha nem fejezem be. Olyankor idegesnek érzem magam és addig nem tudok megnyugodni amíg be nem fejeztem. Valahol ez jó mert így mindent megcsinálok magam körül. Rend és tisztaság van körülöttem és sosincs olyan dolog amivel esetleg elkésnék. De idegesítő is. Hogy mindig csinálnom kell valamit. ÉS sokszor már nincs mihez nyulnom.. :S ilyenkor rajzolok firkálok hülyeségeket is. Csak hogy utána legyen mit elpakolnom és kidobnom. Addig keresgélek amig nem találok magamnak valamit. Próbálkoztam köny olvasással. De annál az volt a baj hogy ha nekültem addig nem álltam fel amig be nem fejeztem. Mit tehetnék hogy ez ne így legyen ? Ez már betegségnek számít?
2010. máj. 14. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon alapos és maximalista ember lehetsz,talán inkább erről van szó.Vagy nincs más olyan elfoglaltságod,ami jobban lekötne,például munka,tanulás,ha ezekbe a dolgokba vetnéd bele magad ilyen kényszeres alapossággal,akkor nagyon sokra viheted!
2010. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Dolgozom. De ugy hogy 3 nap 12 orázok. azután van 3 nap szabadom.
2010. máj. 14. 13:18
 3/3 anonim válasza:
Szia! Először én is a könyv olvasásra vagy hasonlókra gondoltam megoldásként. Próbálj ki még olyat aminek nincs vége olyan hamar mint a könyv. Attól függően, hogy mit szeretsz: tanulj nyelveket, kezdj el zenélni valamilyen hangszeren, tanulj harcművészetet, válassz valami olyasmit amihez rengeteg idő kell és leköt.
2010. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!