Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Depressziós vagyok? Mit...

Depressziós vagyok? Mit tegyek? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Szóval az elején kezdeném...15 éves vagyok és lány is...már lassan egy éve érzem így magam de ennek a hatását csak a középiskola elkezdésekor éreztem meg igazán...mindig rosszul vagyok, szorongok és félek...még idén Februárban cserben hagyott a memóriám és már nem tudok tanulni, 3-as átlagomról mostanra ennek hála 5 tantárgyból bukásra állok...a panaszaim közé tartozik a fejfájás, hányinger, mellkasi fájdalom...a hangulatom mindig borzalmas és ezt egyszerűen nem tudom kezelni sehogyan sem...az iskolában egyfajta "álarcot" viselek hogy a környezetem ne vegye észre hogy valami baj van, ebbe tartozik minden osztálytársam, a tanáraim, a szüleim, testvéreim és még a barátaim is...de mikor egyedül maradok akkor 2 és fél órákat sírok mert nem érzem jól magam...érzelmileg nagyon megvisel...nem tudok vagy 1 éve rendesen aludni, ha alszok mittomén, olyan 9-12 órát attól függetlenül hulla fáradtan ébredek, mostanra meg hajnalban felriadok vagy egyáltalán nem tudok elaludni...még Márciusban vagdostam magam és ebben a hónapban is megtettem, viszont tudom hogy ez nem fog segíteni...gyakran érzem azt hogy szomorú vagyok, hogy meg akarok halni (ezt különösen az este folyamán és a hajnali órákban érzem a legerősebben), ehhez társul még az erős bűntudat...a szüleimhez és a jelenlegi környezetemhez nem fordulhatok és teljesen elvesztettem a reményt...minden nap arra gondolok hogy hogyan akarom magam megölni...valaki mondja meg hogy mit tegyek azért hogy javuljon a helyzet...én már nem bírom sokáig...ha akartok írjatok privát üzenetben is... 15L

2017. ápr. 21. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

keresd fel az iskola pszichologusat, vagy egy sztks dokit, de mindenkeppen kerj szakorvosi segitseget, mert szukseged van ra! jah, es kitartas, ne add fel!! van kiut! ha szeretnel egy nem szakertovel is beszelgetni,irj privatot, ha tudok beszelgetessel segiteni, akkor segitek szivesen, nekem is hasonlo problemam van / volt!

24 / N

2017. ápr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, velem beszélgethetsz, ha gondolod, 16/f vagyok és nagyjából ugyanabban a helyzetben vagyok, mint te. :)
2017. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ideje levenni az álarcot és normálisan élni.

Mi a hobbid, mivel szeretnél foglalkozni?

Mi jó az életedben, mi hiányzik és mi rossz?

2017. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 15 éves vagyok,és a szöveg nagy részét akár én írtam volna. Nekem is küldhetsz üzenetet,ha szeretnél :)
2017. ápr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
fiúk is szoktak depressziósak lenni? ti ezt úgyanúgy élitek meg?
2017. ápr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha méginkább fel akarsz kavarodni, reménytelenebbnek érezni a helyzeted, lejjebb csúszni, vagy akár el is tűnni a süllyesztőben, akkor menj el a piszológusho...


Előbb utóbb még akár gyógyszert is kaphatsz, csak hogy biztosan tönkremenjen az életed.

2017. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!