Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem depressziós vagyok,...

Úgy érzem depressziós vagyok, hogyan forduljak szakorvoshoz ez ügyben?

Figyelt kérdés
érzem, hogy segítségre lenne szükségem csak nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki, folytatni tudom a kezelések mellett az iskolát? vagy teljes egészében meg fog változni ezek után az életem?
2016. jan. 13. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehova nem kell fordulnod, majd ha befejezed a középiskolát, rájössz magad is, hogy senkit nem érdekelnek a tiniproblémák.
2016. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan keress fel egy szakembert, amikor rendel, és mondd el neki, hogy szerinted depressziód van, szeretnéd magad kivizsgáltatni. Ha tényleg depressziós vagy, akkor kezelésekre kell járnod (ez abból áll, hogy beszélgetsz vele fél-egy órát alkalmanként) és esetleg gyógyszert kell szedned. Az életed ettől remélhetőleg jó irányba fog változni, de a megszokott napirended nem változik, csak annyiban, hogy időt kell benne találnod a kezeléseknek (általában 1-2 hetente egy alkalom, de ez betegenként változhat). Tehát ugyanúgy mehetsz iskolába, járhatsz egyéb helyekre, mint eddig.
2016. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
háziorvoshoz kell először fordulnom? vagy hogy fogok jó szakembert találni?
2016. jan. 13. 14:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos utal6 be tb-s pszichológushoz.
2016. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és hogyan derül ki hogy pszichológusra vagy pszichiáterre van szükségem?
2016. jan. 13. 14:44
 6/7 anonim ***** válasza:
A pszichiáter az orvos. Az ő dolga megállapítani, hogy mi a bajod, és hogyan kell kezelni. De előtte nem árt a háziorvosnál bejelentkezni, mert ő elvégezteti a szükséges vizsgálatokat ( labor, röntgen, ekg ), amivel a pszichok nem is foglalkoznak.
2016. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Depresszióval pszichológushoz fordulj inkább. Tapasztalat.

Természetesen terápia mellett is folyik tovább az életed, én már több mint két éve járok (már lezáró szakaszban vagyok) pánikbetegség és depresszió miatt, és mellette dolgoztam, gyereket neveltem, stb. Az élet nem állt meg...

2016. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!