Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebbe a szituációba mi az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebbe a szituációba mi az alkalmas viselkedés?

Figyelt kérdés

Nem egyszerű leírnom,mert eléggé nyakatekert a történet!

Szóval van 2 gyerekem,az apjuk már több mint 1 éve lelépett egy másik nővel,mikor a kisebbikkel még csak terhes voltam!Se a szüleinek,senkinek nem számolt be arról,h ő költözik!Aztán én is hazajöttem a házból,az ex anyós lecserélte a zárat,és akkor nekik kellett könyörögnöm,h ugyan hadd pakoljam már ki a dolgaimat!A bútorokra először azt mondta(az ex anyós),h oldjam meg,és hozzam el,mert neki nincs rá szüksége,aztán tavasszal kifizette,mert a fia idejött a nőjével,és a nevelt fiával!Akkor szidta az új menyét,de mostanra már az a nő az isten!Mkinek úton úton félen engem szidnak,még a dédijük is az én nagy mamának!Aztán megvannak lepődve,h a dédinek nem vok hajlandó odavinni az egyetlen fiú unokáját,aki már 10 hós!Engem okolnak azért mert a fiúk nem bírt a f@rkával,és elvert terhesen!Aztán bizony odadörgöltem,h nem engem köpködnek meg az utcán,én emelt fővel mehetek végig bárhol,nincs mit szégyellnem!Tnap kipattant egy vita!

Múlt héten kérdeztem az ex anóst,h ha úgy van kedden tud e figyelni a kisebbik unokájára is,mert mennem kell szemészetre,azt válaszolta,nem tudom!Hát én meg szóltam a páromnak,aki vett ki szabit,h figyeljen rá!Tnap a banya(így hívom az ex anyóst)nekem rontott,h én h képzelem ezt,neki megígértem,és ő el akarja vinni a fiút a dédihez is mert nem látta,majd a párom itthon marad egyedül!Én meg bizony odamondtam,h olyannak aki a saját mamámnak szid engem,bizony nem fogja látni a gyereket,ott a fia fogadott gyereke nézegesse azt!Erre nem reagált semmit,csak h ha ló nincs szamár is jó!Mondom nem,de nekem a párom fontosabb mint maguk!A válasza az volt h igen el vok szállva magamtól!Mondom miért is,mert a saját apját meglátva üvölt a kisebbik unoka?Nem tehtek róla,keveset látja(Havonta-2hvaonta)Ja hát mondom erről én nem tehetek,h nem kíváncsi rá!Megint nem kapok akkor gy.tartást?Válasz:Miért mondom én ezt,ő most erről nem beszélt!Jaaaa mondom most nem,de mindig ezzel zsarol!(Hozzáteszem ő küldi a fia nevébe,és a fia még azt se tudja mennyit kapok)

Csütörtökön kérdezi a banya,h az apjánál aludhat e a lány hétvégén(anyucival közvetít mdent,tőlem nem meri kérdezni)Mondom hát miért ne!Na aztán apucika hétvégén kocsmázott,tescozott,mdent csinált,csak épp a lányával nem volt!Ezt amikor odamondtam a banyának,lebaszott,h én figyeltetem a fiát!Mondom dehogy figyeltetem,mki mondja magától(De tényleg a szomszédok,rokonok mondják h már megint a kocsmába volt,már megint gépezett),azért amikor a lány nála van nem kéne kocsmázni!Válasza:Hát nálam volt a kislány,szombat este vitte át,és vasárnap délbe hozta vissza hozzám!Naaaa mondom az igen,egész hétvégéből fél napot vele volt!GRATULÁLOK!!Ne ő akarja elvinni,ha tojik rá,hanem akkor szóljon maga h azt akarja h ott aludjon!Mindig azzal takarózik,h dolga van!A pláne,h ha ott is van a kislány az apjánál,lelép,és a bnője pesztrálja!Sőt ő eteti,fürdeti,és még vele is alszik!!

Elegem van abból,h a fejemre nőttek,és engem néznek le!A párom mondta,h hnap ha jön a banya a kislányért,odaszólogat neki,meg megkérdezi tőle,h még is mi volt ez tnap,miért nem akkor mondja mikor ő is itt van!

Az is lehet a háttérbe h a fülébe jutott,h jövő 7en költözünk el innen 25-30km-re,és hát akkor nem tudja elvinni az unokát 2-3naponta biciklivel,sőt a párommal többet lesznek a gyerekek,!!Attól tartok,sőt biztos is vok benne,h nem fogja küldeni a gy.tartást,amihez hozzáteszem,h nem több mint ha hivatalosan lenne megállapítva,de ő ki van keményítve magától,és azt hiszi olyan hűűűű de sokat küld!Én nézzem el,h az apa párja pesztrálja az gyereket,de az én párom nem pesztrálhatja a gyerekeket!Vagyis amit ők megtehetnek én nem!

Bocsi ha hosszúra sikeredettet,ha vmit nem értetek kérdezzetek bele,de kérlek írjátok,meg h mi a jó viselkedés módebbe a szituációba!


2010. nov. 8. 06:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még azt is leírom,h a fia tartozik nekem 270ezerrel,és mikor szóltam neki,h légyszi add meg azt válaszolta,h ő nem ad semmit,mert ingyen éltem ott a házába(amit először közösen vettünk,aztán kifizettek belőle,de 2 havi részletet befizettem),de 8 hónapig nem kaptam gy.tartást!És h én használtam az ő kocsiját,meg mikor nem volt még gyerek,vett nekem azt azt!Szerintetek ez normális?Felhándigálja ezeket,mikor ő lopott meg és kért kölcsön!
2010. nov. 8. 06:47
 2/12 anonim ***** válasza:

"Turelem rozsat terem!"

Nagyon szomoru az eseted, de mint irod is, hogy mar elfogtok koltozni, tehat akkor mar lesz alkalmad, lehetoseged arra, hogy minden vitatkozas nelkul leepisd ezt a kellemetlen csaladot.

Nem vagy koteles belemenni ezekbe a vitakba, mivel mar uj parkapcsolatban elsz, s igy Te dontheted el azt, hogy mikor latogassa a verszerinti papa a gyermeket, es mikor viheti el!

Nagyon sok szenvedest okozott Neked a volt parod, igy nem is vagy koteles Vele sem beszelgetni, nem hogy vitaba szallni, a gyt-t illetoen pedig ott van a birosag.

Te adtad a lehetoseget, modot arra, hogy a fejedre szalljanak, mivel "vitapartner" lettel, nem lett volna szabad szoba allni Veluk azok utan, amit Veled tettek.

De most ez mar a mult, de most ezen kell valtoztatnod.

Tudatosan es legy kimert, de csak a lathatasi es a gyt-vel kapcsolatban targyalj Veluk, mas vitat ne engedj meg, amikor "pletykat" hallasz, ne reagalj ra, meg azis Aki mondja, allisd le, es hatarozottan jelensd ki, hogy meg hallani sem akarsz arrol a csaladrol!

Igy fogod elerni azt, hogy lelkileg megnyugodjal es vegre boldogan es nyugodtan elj, es neveld a gyermekeidet.

Ha nem viszi el a parod az sem baj, mivel ezektol az emberektol nem tudni, hogy mit tanul el a gyermek, mit lat es mit hall ott pl.

Legyel eros, kemeny! Meg azt is inkabb vallald fel, hogy Te viszed oda dedinek a gyermeket, hogy lassa, mivel hidd el, hogy az az idos ember nem valoszinu, hogy tehet arrol, hogy ilyen unokaja van, tehat ne haragudj Ra.

Ez a gyermek nagyobb lesz es nem jo, hogy ilyen vitaknak lesz a fultanuja, mivel nem tudod, hogy mit fog kivaltani a gyermekben, igy biztosisd Neki a szeretetet es a nyugalmat, s inkabb kiserd el oda, es tanulj meg turelmesen viselkedni es elturni azt az idot, mivel a gyermeked erdekeben teszed, de ne engedd meg a vitat a gyermek elott, de a sajat bantasodat sem engeded meg!

Akar levelet is irhatsz, amiben elnezest kersz a tortentekert, ha netan megbantottad volna Oket, de mar egyben felhivod arra a figyelmuket, hogy fejezzek be azt, hogy mindig beleavatkoznak az eletedbe. Megprobalsz 1 uj kapcsolatot kialakitani Veluk, a multat elfelejtve, de mar csak a 3 lepes tavolsagot betartva, vagy pedig vegleg befejezed Veluk ezt a kapcsolatot!

2010. nov. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem volt türelmem végigolvasni, de így belemazsolázva nekem az jön át, hogy ez egy annyira elmérgesedett szitu, hogy kizárólag a jogi úton történő rendezést tudom elképzelni számotokra. Mindent hivatalosan, ügyvédi segítséggel.

Amit a jog követel, azt add meg az exednek, de csak minimalista módon. De nem érdemes lesüllyedni a szitjükre és veszekedésekbe meg flame-ekbe belemenni.

2010. nov. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Most mar ne vitatkozzal az anyagiak miatt, ha a birosagon tudsz pereskedni, mint vagyon megosztas, amikor volt kozos, vagy papiron ez bizonyithato es tanukkal is tudod bizonyitani, akkor tedd azt.

De igy csak kiboritod sajat magad, tehat zard le a multat, tudod van 1 olyan kozmondas, hogy: Isten nem ver bottal!"

Bizd ezt a dolgot a teremtore, es szabadulj meg Toluk vegleg, de szuntesd meg legbelul onmagadban a harag erzelmet, mivel sajat magadat teszed tonkre, s csak orlodsz.

Jelenleg mar egy uj parkapcsolatban elsz es erre koncentralj, mivel a parodat igy elhanyagolod, s ne terheld Ot is ezekkel a problemakkal, mivel megfogja unni, s odebb all.

Szallj ki ebbol a korforgobol, es elj a manak, a mostani kapcsolatban elj, ne a multban!

2010. nov. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyet árulj el nekünk, légyszi: miért nem állapittatod meg a birósággal a gyerektartást???

Nem ők tesznek szivességet azzal, ha azt, ami a gyerekeknek JÁR, azt kifizetik. Talán ezt kéne a fejükbe verni úgy, hogy a biróság kimondja, havonta ennyi pénzt KELL fizetnie az apának. Akkor rögtön a láthatást is megállapithatja a biróság, ami nagyjából kéthetnte egy hétvége lesz, amire az APA viheti el a gyerekeket. Gondolom, nem gyakran fog értük jönni... mivel láthatóan nem érdeklik a gyerekek. Haaz apa elviszi őket, akkor akár viheti a mamához is, de CSAK apa viheti el és ő hozhatja vissza. Nem a mamának jár a láthatás és a mama nem zsarolhat a gyerektartással. HA a fia nem fizet, akkor szépen fel kell jelenteni kiskorú veszélyeztetése miatt, amiért azonnal el is viszik a rendőrök, szerintem ezt a kedves mama nem tudja. Talán fel kellene világositani.

Szóval mieőbb menj el a biróságra, adj be keresetet a gyerektartás és a láthatás szabályozsára és aztán annak megfelelően várhatod a pénzt és annak megfelelően viheti el APA a gyerekeket.

Ennyi és máris rendeződik a helyzet.

2010. nov. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Bíróságra azért nem került ez a gy.tartás szitu,mert a mama megmondta h ő küldi az x összeget,mert tudjuk h mennyit ad a fiának fizetés gyanánt,és az után küldi a 40%ot a gyerekeknek!(Magánvállalkozók,és kézbe adják a fiúknak a fizut)

Itt nem a gy.tartáson van a hangsúly,ha nem azon h irányítani,dirigálni akarnak nekem,ha meg ellenkezek ez lesz belőle!Nekem esnek,engem szidnak és én vok mdenért s rossz!De ha ittt a párom,akkor egy szavuk sincs,akkor behúzza a banya fülét farkát,még a párommal is normálisan kommunikál!A párom meg a szüleim együtt szoktak röhögni a házsártos banya beszólásain amiket közbe elereszt!Szóval a páromat is az a része zavarja,h velem így viselkednek,miközben csak köszönettel tartoznának nekem,mert nem lennék köteles a mamának odaadni a gyereket,az apa meg amúgy se vinné!

2010. nov. 8. 07:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez a banya nem egy ép elméjű!Mki életével foglalkozik itt a faluba,ahelyett h a saját háza táján nézne körül!Most is pl Halottak napján szinte ő volt felháborodva azon h apa tesója nem tudott eljönni!Meg a mamám betegségéről is minket faggat!Sztem rohadtul nincs semmi köze már a mi családunkhoz,és ne is szóljon bele,mi se tesszük ezt az ő családjával!
2010. nov. 8. 07:29
 8/12 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy birósági úton állapittatasd meg a ygerektartást meg a láthatás szabályozását, és a pénzt ÁTUTALVA kérd, nem kézbe fizetve.

Ami a tartozást illeti - ha nincs róla papir, akkor elfelejtheted, kivéve ha tanukkal tudod igazolni. Elvileg amig együtt éltetek, arra az idöszakra neked nem kellett volna lakbért fizetni, de elég nehéz bizonyitani, hogy ki mennyit adott a közösbe.

(Mellékesen éppen a vagonmegosztás kérdése az, ahol nagy elönye van a házasságnak, mert az együttélés esetében nem lehet bizonyitani, hogy tényleg közös háztartásban éltetek és ki mennyit forditott a megélhetésre)

Ha van birósági döntés, akkor ahhoz tartd magad, se többet, se kevesebbet ne akarj.

Az anyóssal meg a helyedben nem állnék le veszekedni, úgyse vezet semmire, csak magadat alacsonyitod le. A gyerekkel meg a jelenlegi párod éppen annyi joggal foglalkozhat, mint te, mivel egy háztartásban éltek.

2010. nov. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Drágám: fogd fel végre: neked ahhoz, hogy ne igy éljél, ahhoz nem kellene többet találkoznod a mamával. Ennek van is nagyon egyszerű módja: a biróság megállapitja a gyerektartást és a láthatást.

Onnantól a pénzt KÖTELES utalni és a láthatásra apa becsenget és viheti a gyereket.

Mamával AZONNAL megszűnik az összes találkozás. És mama máris nem tud zsarolni a pénzével.

Érthető?

2010. nov. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem kézbe adja,hanem csekken adja fel a banya,az apuka nevén!De ha elmegyünk és nem lesz hajlandó küldeni,mondván,h hát ő nem látja(mert bizony,azért küldi ő),akkor irány a bíróság!!!Nekem is sokkal jobb lenne,ha meg lenne szabva mden,de a szüleim mindig erősködtek,h ne legyen ilyen harag,meg stb!!De 20.-án kiderül!Akkor szokta küldeni!
2010. nov. 8. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!