Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vennétek fel személyi kölcsönt...

Vennétek fel személyi kölcsönt ilyen estben?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozok, eddig sikerült félretennem 300 ezer forintot.

A házunk kissé lepusztult, az elmúlt 10 évben nem lett ráköltve, de előtte átlagos volt, szóval egyenlőre nem mentethetetlen.Apám alkoholista, anyukám már meghalt.

Ha apám is meghal enyém lesz a ház, nincs rajta hitel.Most 22 éves vagyok, nincs családom, a számlák nagyobb részét én fizetem, apám keres havi 90 ezret, ebből 50-60-at eliszik.

Az én keresetem havi 140 ezer forint.

Szeretnék ezt-azt megcsináltatni, mielőbb, már sokszor szégyellem a házat, és lenne mire költeni.Ezért gondoltam arra,hogy felvennék maximum 1 millió forint személyi kölcsönt, de inkább kevesebbet.(700-800-at) Ha mégis az 1 millió mellett döntenék, abból 300-at nem használnék fel, hogy legyen "tartalék".

Igazából nem akarom hitellel kezdeni az életem, és később főleg nem szeretnék ebbe belemenni, pláne család mellett.Csak azért gondolkoztam el, mert most itt vagyok 22 évesen, akkor lényegében 100 ezerből kéne megélnem ha fizetek egy hitelt havi 40-es törlesztővel, 2,5 éven át.

Így pedig rövid időn belül igazán sokat javulnának az életkörülményei(nk).

Sőt, talán még az eddigi 50-hez viszonyítva (amit havonta félreraktam) egy 10-est még mindig félrerakhatnék.


Azonban tudom milyen súlya van egy hitelnek, mert amúgy már rég meggyőztem volna magam, ha nem gondoltam volna bele abba,hogy milyen szar is azt visszafizetni.

A munkahely elvesztése nem is játszik, attól nem félek, és biztos vagyok benne,hogy már csak az életkorom miatt bármikor tudnék új állást szerezni.

Az is játszik,hogy ha ugyan így tudok félretenni, akkor 1 év múlva már annyi pénzem gyűlik össze, mintha nem vettem volna fel hitelt (igaz, ebben az esetben nem marad tartalék).

Türelmetlen is vagyok, ez tény, de mivel a fent leírtakból kikövetkeztethető, nincs értelmes ember a közvetlen környezetemben, aki segíteni tudna a döntésben, így megpróbálom itt.


2017. máj. 9. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Inkabb varnek ...

Gondolj bele felveszel 1millat de majd 2 lesz mire visszafizeted ...

Nincs ertelme, gondolom a haz sem all romokban


Vagy lassankent csinalod pl minden honapban 1 szoba

2017. máj. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Inkább várj és takarékoskodj.
2017. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!