Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindig mindenbe belekezdek,...

Mindig mindenbe belekezdek, de sosem fejezek be/folytatok semmit. Nincs kitartásom, lusta vagyok, hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, mindig ilyen voltam. A mihez tartás végett most 17, pár hónap és 18 éves srác vagyok. Elkezdtem Krav Magázni, jártam egy keveset, abbahagytam. Boxoltam pár edzés erejéig, abbahagytam. Vetettem egy szintetizátort, a mai napig szeretnék rajt megtanulni játszani de kelletlen vagyok, nem tudom hogy álljak neki, zenetanárt nem találok, hagyom is. Kaptam egy gitárt, pengettem pár napig aztán süllyesztő.. Egyszer ez akarok lenni, másszor az. Bizonytalan vagyok sokmindennel kapcsolatban és nehezen, szinte sehogy sem tudok dönteni. Teljes mértékben határozatlan vagyok mindennel kapcsolatban(bár ez sokat javult idővel, de van még mit csiszolni rajta...). Elég érdekes ember vagyok.. Nagyon nem vagyok kitartó sajnos(bár ez is javult), a teljes káosz jellemzi az életemet. Mondok még példát: Kimegyek a konyhába a szobámból egy ollóért. Amint kiértem, meglátom, hogy az lelóg a szemeteszsák a polcról, visszarakom de meglátok egy jojót mellette, leveszem és elkezdek játszani vele. Bemegyek vele a húgom szobájába, ledőlök az ágyába és nézek ki a fejemből, hogy mi a rákot keresek itt.. Visszamegyek a szobámba és hoppá, tényleg, ollóért mentem. Nah, ez egy napi többször megismétlődő esemény, csak a körülmények és a dolgok változnak. De volt olyan, hogy nekiálltam főzni, hozzávalók kipakolva, félkész süti a konyhapulton én meg a habokba, tök mást csinálok, mondjuk virágot öntözök vagy takarítok. Aztán takarítás közben rákeresek valamire ami eszembe jut és azon kapom magam, hogy este 9 van és 4kor álltam neki takarítani... Középsulis vagyok, van matekfelmentésem is figyelemzavar meg hiperaktivitás miatt de 2x megbuktam mert szartam az egészbe. Mostmár, harmadszorra elsősként(és csodával határos módon még szakgimnazistaként) összekaptam magam és egész jól tanulok, de a szétszórtság mellett a szótárban mai napig az én képem a definíció. Mit tehetnék? Hogy változtassak? Hogy legyek kitartó? Mit tehetnék? Már nagyon elegem van az ilyen életből.

2017. máj. 11. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Hehe a zseniális kérdés. Hát.. a figyelemzavar nálam is megvan. :D


Amit én szoktam csinálni a szétszórtságom ellen az az hogy folyamatosan csesztetem magam. Óriási önkritika csodákra képes.

2017. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha szeretnéd megadhatom a kezdő lökést de lehet hogy sem neked sem a moderátoroknak nem fog tetszeni.
2017. máj. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehetsz ennyire szerencsétlen? Egy átlagos nem naptól barnult kisebbséginek több akaratereje van mint neked. Ha lenne egy kis ambíciód akkor a gitárodat pengetnéd és nem itt sírnál hogy mennyire balfsz vagy.
2017. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A figyelemzavart meg hagyd a fenébe. Én jókat szoktam nevetni magamon XD.
2017. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda problémái vannak az elkényeztetett kis pö.csnek. Magasztald fel magad a csillagos égig hogy milyen érdekes ember (egy igazi árja) vagy az biztosan segít..
2017. máj. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van önkritikám és elég erős. Nálam ez nem veuet sehova :D
2017. máj. 18. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vagyok.:D Krav maga ugyanez volt nálam is, thai box is. Gitározni én is elkezdtem nem ment aztán hagytam inkább. Zongorázni/szintizni majd szeretnék. :D A yoyo-s példa pont igaz rám is. Most motort akarok mert kíváncsi vagyok milyen. :D Kapok is érte a beaszólásokat a családtól meg a haveroktól. :D De hogy őszinte legyek nem érdekel. Úgy fogom fel hogy én legalább mindenben tapasztaltabb vagyok náluk, és én legalább kipróbálom a dolgokat nem csak álmodozok hogy jajj ezt kéne meg azt kéne. :D Ha bejön a dolog akkor folytatom, ha nem akkor meg keresek más "hobbit". :D 18/f
2018. szept. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!