Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociális visszahúzotság vagy...

Bit123bit kérdése:

Szociális visszahúzotság vagy nem is tudom minek nevezzem, de szerintetek lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

18 éves létemre a szociális életem egy nulla, vagyis annyi a szociális életem mint egy fának egy udvaron kb..

Hogy ha raknak mellém valakit, azaz elkezdenek velem barátkozni akkor is legalább 2 év kell mire rendesen meg tudok nyílni előtte, és minél több év telik el annál

jobban hozzá szokok az adott személyhez, és ezek után már nem félek megnyílni előtte.. Ellenkező esetben ha olyan ember előtt kell megnyílnom, azaz megszólalnom

akit nem ismerek akkor inkább csak nézek, és próbálok egy normális mondatott össze kaparni, de legszívesebben el futnék

annyira rossz..

Társaságban meg főleg, ha épp csak egy embert ismerek egy társaságban akkor inkább a közelébe megyek, és halkan beszélek nehogy a másik meg hallja..

Régebben nem volt ez nálam probléma, mert régen állandóan csak a társaságokat\Barátságokat kerestem főleg óvodában, és Általános iskola alsó osztályban, de már

a kezdetétől nem tetszett nekem valami pl óvodás koromban volt egy álmom ahol egyik óvoda társam házibulit rendezett, és mindenkit be engedett csak engem nem..

Sajnos ez a későbbiekben csak rosszabb lett, egyre jobban fel akartam magamra hívni a figyelmet, és ahogy látom így utólag hogy életem legrosszabb döntése volt, mert

kb az akkori szociális életem(Iskolai barátkozások, ismerkedések) 70-80%-a egy vagy több megalázással végződött..

Azóta többször is megpróbáltam(kisebb kihagyásokkal) újra emberek közzé menni, és nem jártam sikerrel, sőt mikor elkezdtem a középiskolát ott

még kaptam + 10,5 hónap megalázást az életembe..

Mostanra el jutottam odáig hogy majdnem bukásra álok, és már kedvem sincs bejárni, sőt még dolgozni is csak olyan helyen tudnék ahol vagy nincs ember vagy csak páran vannak..

Mivel ezek miatt kialakult bennem ez a szociális félelem így nem tudok semmit sem önállóan elintézni ami a szociális élethez tartozik..

De ami a legalja hogy még interneten keresztül is félek ismeretlen emberekkel beszélgetni, de még akkor is ha nem is látnak engem..


Persze sok dolog ki maradt a szövegből, de azért a lényeget le írtam.. Esetleg van még valaki aki hasonló helyzetben van? vagy tudnék ezen változtatni ennyi idő után?

Kérlek normális válaszokat!

A válaszokat előre is köszönöm..!



2017. máj. 21. 21:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így vagyok, régebben még ide sem mertem még választ írni sem.

Változnom még nem sikerült.

Idegen helyen/ idegen emberekkel csak bámulok a földre, vagy leülök a lehető legtávolabb.

Pszichológus segíthet, de én biztos nem megyek el. :D

2017. máj. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!