Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Néha lehangolt, kedvtelen,...

Néha lehangolt, kedvtelen, magányos gondolataim vannak pár percre. Mi válthatja ki?

Figyelt kérdés
Teljesen normálisnak tartom magamat, nincsen akkora nagy baráti köröm viszont van jó pár igaz cimborám. Napi teendőim elvégzése után le szoktam ülni a számítógép elé, amikor csönd van és nem csinálok semmit akkor elkezdek lenézni a földfele és elveszni a gondolataim között pár percig. Ez mindig olyasmi gondolatokban mutatja magát mint például miért csináltam ezt meg azt meg mi értelme van ennek annak. Gondolkozás közben mint ha csettintettek volna hirtelen "magamhoztérek" és csinálom a dolgomat és visszagondolok hogy miért gondolkodtam ilyen magányosan, depressziós jelleggel. Mi válthatja ki ezt a spontán magambafordulást? Amikor ez előidéződik egyedül szoktam lenni, csendes, nyugodt környezetben.

2017. jún. 21. 19:22
 1/2 A kérdező kommentje:
Mellesleg unatkozás közben szokott előjönni ez a lehangolt gondolkodás. Sokszor van unatkozás közben a gondolkodás helyett lassacskán mint ha bekómálnék vagy nem is tudom hogy részletezzem, elkezdem lassan lecsukódni a szemem magamtól, sokszor percekik csukva van, mint ha szenvedés lenne hogy nyitvatartsam és ébren legyek, ha egy hírtelen környezeti behatás ér akkor felébredek és mint ha mi sem történt volna teszem tovább a dolgomat. Régen az unalmas tanórákon is ugyan ez volt, például hangosolvasáskor felszolított a tanár és egyből elkezdtem olvasni. Ezt is mi okozhatja?
2017. jún. 21. 19:30
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ez mindig olyasmi gondolatokban mutatja magát mint például miért csináltam ezt meg azt meg mi értelme van ennek annak."


Na és sikerült rá választ találnod? Tényleg, miért csináltad ezt meg azt? Mi értelme volt? De komolyan, jó filozófiai kérdés. vagy pszichológiai. Vagy mindkettő.

2017. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!