Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hány évesen és minek a hatásár...

Hány évesen és minek a hatására, kinek az inspirációjára döntötted el hogy milyen szakmát, foglalkozást, hivatást választasz?

Figyelt kérdés
korodat és nemedet is írd meg és hogy mit dolgozol.

2017. júl. 11. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

20 évesen sportújságíró szerettem volna lenni. Id. Knézy Jenő volt a képzeletbeli mentorom.

Aztán 30 éves koromig sodródtam az árral, leginkább informatikai területen dolgoztam.

Azóta vállalkozó vagyok.

2017. júl. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nos az enyém egy negatív példa lesz. Szociális gondozó és ápoló. Szép szakma meg minden, csak a probléma annyi, hogy kegyetlenül nem érzem jól magamat emberek között. Nagy volt a nyomás a család felől. Így gyorsan kerestem valamit, amivel elcsitíthatom őket, jelenleg azzal piszkálnak, hogy dolgozzak is benne. Persze okkal, ha már ki lett fizetve. Szerencsére az idei évtől már nézik az embereket pszichológiailag is. Nem bántom az embereket, de nem is szeretek a társaságukban lenni. Nem vagyok antiszociális, azt azért szögezzük le. Szóval ez egy "negatívan ható inspiráció" volt. Sokkal inkább mesélnék a nemlétező szakmámról, ami igazából hobbi. Az pedig az írás. 13 éves koromban kezdtem érdeklődni efelé, ugyanis brutális fantáziám van. Az az inspiráció valahogy már velem született volt. Talán a 'Legenda vagyok' c. könyv illetve film volt az ami beindította az írói tevékenységeim hálózatát. Ez is inspiráló volt számomra. :) Persze fiatal vagyok még szóval lehet találok még valamilyen szakmát, ami tetszik, sosem lehet tudni. Jelenleg állatokkal foglalkozok. Kicsit jobban viselem mint az embereket. (100/5, hős-s-h+n)
2017. júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2-es: mi ez a rövidítés halmaz a végén? : )

Egy barátom menhelyet tart fent, és ő mondta hogy a szociális munkás az egy rotáció, mivel nincs aki fél évnél tovább bírja. Ne hidd hogy egyedül vagy ezzel. Még nem azt jelenti hogy nem szereted az embereket, vagy ilyesmi. Hanem hogy ez a fajta munka lélekölő. Miért? Azért mert nagyszámú lecsúszott ember zavara kihat a normális emberek lelkiállapotára is, bezavarja őket, leviszi a hangulatukat.

2017. júl. 12. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!