Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Mi fog segíteni?...

Mit tegyek? Mi fog segíteni? Úgy érzem, elrontottam az életemet. Rossz foglalkozást választottam, jelenleg nincs is munkám. Úgy érzem nem vagyok képes semmire és sosem leszek boldog.

Figyelt kérdés
Állandóan múltbeli rossz döntéseken kattogok, szinte már rögeszmésen. El vagyok veszve teljesen, nem tudom merre menjek.

2017. febr. 7. 08:45
 1/1 2*Sü ***** válasza:
100%

> Mi fog segíteni?


Nem mi, hanem ki.


> Úgy érzem, elrontottam az életemet.


Amíg nem vagy halálos beteg, vagy nem adósodtál el több millió forintra, addig nem.


> Rossz foglalkozást választottam


A válasz kézenfekvő: Válassz más foglalkozást, tanulj ki egy szakmát, vagy keresd meg azt a munkahelyet, amiben a megszerzett tudásodat tudod alkalmazni úgy, hogy az neked is tetszik.


> jelenleg nincs is munkám


Részben a válasz az, hogy keress. Persze ehhez lehet, hogy kompromisszumokat kell kötnöd, bevállalni olyan munkát is, ami nem keres túl jól, de a semminél kevesebbet, lehet olyan munkát kell végezned, ami cseppet sem tetszik, de ez ideiglenes helyzet.


> Úgy érzem nem vagyok képes semmire és sosem leszek boldog.


Ha így érzed, így is fogod érezni. Alapból nem úgy születik az ember, hogy képes megállni a lábán az életben, ehhez kitartás kell, szorgalom, tanulás, alkalmazkodás. Ennyi kell, más nem.


> Állandóan múltbeli rossz döntéseken kattogok, szinte már rögeszmésen.


Ahelyett, hogy azzal foglalkoznál, hogy jelenleg milyen döntési lehetőségeid vannak, mit tudsz a jelennel kezdeni. A múlt nem megváltoztatható, akármennyit is „kattogsz” rajta, viszont remek lehetőséget ad arra, hogy ne vedd észre a jelen lehetőségeit, ne hozd meg a jelen döntéseit.


> El vagyok veszve teljesen, nem tudom merre menjek.


Nem baj, ha az ember el van veszve. Hogy merre menj? Amerre jobbnak tűnik az út.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Persze ez így elég általános. Több konkrétummal használhatóbb választ fogsz kapni. Például, hogy mi az a rossz foglalkozás, amit választottál, mi a bajod vele, milyen szakmát űznél szívesen, hol laksz (Budapest, nagyváros, kisváros, falu?)

2017. febr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!