Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy rockzenét hallgatok? 13/L Többi lent

Figyelt kérdés
Nem tudom hogyan elmondani a szüleimnek hogy rock zenét hallgatok. Nem tudom hogyan reagálnának rá :(

#Zene roskzene
2017. aug. 3. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt most komolyan kérded? XDDD Miért lenne nehéz elmondani? Ez csak egy zenei stílus, nem azt kell elmondanod, hogy ömgyilkos leszel! ._. Hallgasd hangosan, h ők is hallják és akkor nem is kell semmit mondanod, ha nem tetszik nekük, akkor ez van, eltiltani gondolom nem fognak tőle!
2017. aug. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hová fejlődött az emberiség????
2017. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 2*Sü ***** válasza:
100%

Miért kellene elmondanod? Mármint miért kellene a szüleid elé állni, és bejelenteni, hogy te mostanában rockzenét hallgatsz. Pont olyan értelmetlen lenne, mintha a szüleid elé állnál, és azt mondanád, hogy mostanában nem a piros, hanem a zöld a kedvenc színed. A szüleidet meglehet nem különösebben érdekli a dolog. Ha meg érdekli, úgyis rákérdeznek. Ehhez nem kell engedélyt kérni.


Nálam is így történt. Jött valami – számomra – új zene, vagy zenei irányzat, megtetszettek számok, együttesek, hát hallgattam őket. Némelyiknél a szüleim megkérdezték, hogy ez milyen zene/együttes, akkor elmondtam, hogy ez kérem szépen a Metallicának a Black albuma, vagy a Bonanza Banzaitól az 1984, vagy a Kispál és a borztól az Ágy, asztal, tévé című album. De nem volt ebből különösebben soha semmi gond. Volt persze olyan zene, amit a szüleim nem annyira kedveltek, de hát ez az ő bajuk volt, nem az enyém. (Na jó, ilyen esetben toleráltam ezt, és halkabban, vagy fülhallgatóval hallgattam.) De soha nem volt semmi probléma abból, hogy milyen zenét hallgattam, pedig voltak olyanok amik akkortájt azért nagyon nem a mainstream zenéhez tartoztak.


> Nem tudom hogyan reagálnának rá


Gyanítom egy vállrándítással, hogy lám, kamaszodsz. Esetleg ha olyanok, akkor neked szegezik a kérdést, hogy miért ezt a szemetet hallgatod, miért nem ezt és ezt. De ekkor sincs gond, elmondod, hogy neked ez tetszik, ezt látod benne jónak, szépnek, a másikat, amit ők ajánlottak, az meg miért nem fog meg.

2017. aug. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért kellene ezt elmondani? Ha a dülhallgató elromlik rájönnek maguktól is.


Amúgy meg én egy kicsit megértelek, mert én 4.-esen nem mertem a Danza kudoro-t, meg a Ballada Boa-t hangosan hallgatni, mert azok olyan fajta zenék voltak amiket sosem halottam otthon, s féltem hogy a szüleim mit szólnak hozzá. Pár év múlva meg azon gondolkoztam, hogy hogy lehettem ilyen hülye kiskoromban. :D


Most megy itthon a rock és az elektronikus zene ezerrel, ha tetszik nekik, ha nem. Nem hallgathassuk a gyerekegyütteseket míg a világ s két nap. :D

2017. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
De míért ekkora gond ez? A szüleid "keményvonalas" komolyzene rajongók és megtorolnák az "árulásod"?
2017. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"anya, apa, képzeljétek szexeltem három román vendégmunkással. Csak vicc volt, amúgy rock zenét hallgatok"
2017. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
én megértelek, én sem mertem elmondani, pedig én jóval idősebb voltam és fiú, végülis soha nem mondtam el
2017. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
- Anyu, apu, képzeljétek tolom az Iron Maident. Nyugi, ez nem drog, csak egy együttes.
2017. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán miért kéne elmondanod nekik? :D

Előbb utóbb úgy is észreveszik valahogy, vagy ha nagyon szeretnéd, mutass meg néhány számot ami éppen tetszik, hogy "Nézzétek, milyen jó zenét találtam". Erre tuti rákérdeznek, hogy szereted-e az ilyen zenéket, és kész. :)

2017. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez miert gaz?
2017. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!