Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék javítani a...

Hogyan tudnék javítani a saját önbizalomhiányomon?

Figyelt kérdés
Önbizalom hiányosnak tartom magam egy kicsit, mivel mikor sétálok az utcán egyedül, mindég elgondolkozok rajta, ki mit gondolhat rólam, és emiatt egy kicsit korlátozva érzem magam, vagy mikor suliban is több ember előtt elkell menni, akkor is olyan fura stb... de ha már nem egyedül vagyok ez elmúlik.... vagy bármikot ha figyel valaki, nem tudom mit gondolhat....vagy mikor bármit csinálok....igaz kisebb koromban bármit csináltam, az apám nem azt mondta hogy na szép munka, jól csináltad hanem csak ennyi hogy jó, vagy lehetne jobb is stb.. értitek gondolom.... szóval ezen hogyan tudnék javítani? kövér sem vagyok nem azért... igényes vagyok, külsőmmel sincs gond... 16/F
2010. máj. 24. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondogasd magadnak: KIRÁLY VAGYOK!
2010. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túl sokat adsz a külvilág véleményére. Ha folyton az ő értékrendjüket tartod szem előtt, akkor folytonos megfelelési kényszerrel fogsz küzdeni. Ne hidd, hogy attól szeretnek valakit, mert azt csinálja, úgy viselkedik, ahogy a másik akarja. Sokkal inkább fognak tisztelni, ha a saját utadat járod, de azt viszont példaértékűen, jól csinálod. Állíts fel magadnak mércét a saját értékrended szerint, öltözködéssel, tanulással, barátokkal, lányokkal kapcsolatban. Ha ki tudod alakítani magadnak a saját stílusod, az önbizalmad is megnő.
2010. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
utolsónak köszi.... igazából, barátok, lányok, részben öltözködéssek nincs gond, csak tényleg túl sokat adok a véleményükre....mert igazából mindent úgy csinálok hogy nekem jó legyen, de még is olyan mintha meg kellene felelnem valakinek, meg ahogy írtad túl sokat adok a véleményükre....ha egyszerűen nem foglalkozok velük akkor rendben lesz nem?
2010. máj. 24. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg kell azért találni az egyensúlyt. Ha - ahogy fogalmaztál - nem foglalkozol velük (gondolom úgy értetted, hogy a véleményükkel), akkor áteshetsz a ló másik oldalára, azt pedig már önfejűségnek hívják :)

Mondjuk kezdd ott, hogy nem kérdezed meg őket semmiről, hanem csak csinálod a dolgaid, ahogy szerinted jó. Úgyis lesznek negatív / pozitív visszajelzések egyaránt. Ezekből tanulhatsz, ha akarsz, de mégis a saját utadat fogod járni.

Első körben hidd el és tudatosítsd magadban, hogy nincs szükséged támaszokra, a saját döntéseid pontosan olyan jók és a javadat szolgálják, mintha más javaslatait követnéd, sőt. Ez egy nagyon fontos dolog lesz később (akár az önálló munkavégzésben, vagy épp emberek irányításában).

2010. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!