Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki tud ajánlani tanulságos...

Valaki tud ajánlani tanulságos könyveket, amik fent vannak a neten és le lehet tölteni ingyen?

Figyelt kérdés
Élet értelmével kapcsolatban, vagy pszihológiával, filozófiával, az ember külsője mit mond el a belső énjéről.

2017. aug. 22. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Az élet értelmével kapcsolatban a C. A. Vogler chikagói prof. és Jonathan Haidt prof. által fémjelzett project (mozgalom, irányzat), a Virtue, Happiness and the Mean of the Life (Erkölcs, boldogság és az élet értelme) megvan a facebookon is, nagyon tanulságos, és főként, elfogadott, ez jelenti szerintem jelenleg a hivatalos, szakmai körökben elfogadott leghaladóbb irányzatot a filozófiában. Ők az "öntranszcendencia" (önmeghaladás, az önmagunkon való túllépés, Viktor Frankl, kb. 1930) mozzanatáig jutottak. Én ennél két-három paradigmányival előbbre tartok, de a hivatalos filozófia eddig mereven és keményen ellenáll, agyonhallgatják az elméletemet, "Az evolúció filozófiája"-t. És érdemes elolvasnod Török Tibor: A vallás és az erkölcs evolúciós alapjai, vagy "...mint evolúciós alkalmazkodás" c. tanulmányát, kolosszális! A pszicológiában ma is szerintem Freud és követői, Adler, Jung, Viktor Frankl stb. a legmenőbb irányzat. Az utolsó felvetésedre pedig azt az örökérvényű szempontot tudom ajánlani, hogy "az arc a lélek tükre"... T. i. az arcon megjelenik az önámítás fajtája és mértéke, márpedig szerintem az önámítás a jellem mérőjelensége az emberi lélekben. Jó ember, erős lelkiismereti képességekkel és az önámító ember, ez a két véglet, és ez az arcról megdöbbentően leolvasható. Úgy is mondhatnám, az erkölcsös ember kevésbé önámító, és így arca sokkal őszintébb, mint kevésbé jellemerős embertársaié. Üdv.
2017. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Csak magyarul vagy angolul is?
2017. aug. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!