Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lettem mostanában...

Miért lettem mostanában ennyire balszerencsés?

Figyelt kérdés
Most lehet kicsit furcsa ez a kérdés, viszont én úgy érzem mostanában csak balszerencsés dolgok történnek velem. Júniusban pl annyira elkezdett fájni a lábam és a csípőm hogy már állni nem tudok rajta és bárhova küldenek nem találnak semmit. Egy olyan online shop hozott ki hiányos terméket, (és vette el a 30.000 ft-omat) ahonnan családtagjaim évek óta rendelnek(én először) és egy haverom aznap rendelt és neki minden rendben volt. És bármit ígérnek sose tartják be de én elhiszem. Olyan kisebb dolgok történnek még, hogy mindig a kedvenc dolgaim törnek el/romlanak el, agy lekésem a buszt mert előbb jött és elindult nélkül(rossz lábbal az igazi!) vagy nem sikerülnek azok a dolgok se amik ezelőtt igen stb. Hogy lettem én hirtelen ennyire balszerencsés? Vagy csak beképzelem, hogy az és ez normális? Már kicsit elegem van, nem tudnék ennek valahogy véget vetni?:/ (ha túl hosszú lett a szöveg sajnálom)

2017. aug. 23. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Fejben dől el minden.....
2017. aug. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Vannak események, amelyek véletlenszerűen jelentkeznek. Mivel ezek egymástól függetlenek, ezért néha egy rövid időintervallumban több esemény is előfordul, néha hosszabb időintervallumban kevesebb. Lehet, hogy egy hónapon keresztül egyszer sem találkozol egy volt osztálytársaddal, de lehet, hogy egy nap alatt kettővel is. Mikor a negatív események ilyen módon „összetorlódnak”, akkor az ember keresi ennek az okát. Nincs oka. Így alakult. Bár az első válaszolóval nem tudok egyetérteni – pl. nem fejben dől el, hogy esik-e az eső –, kétségtelen, hogy ha az ember elhiteti önmagával, hogy éppen peches időszakban van, akkor bizonyos negatív jelenségeket maga generál, nem oldja meg a negatív helyzeteket, sőt maga generál ilyeneket. A másik oldalról ilyenkor hajlamos az ember a negatív jelenségekre jobban felfigyelni, jobban az emlékezetébe vésni.


Hogy tudsz véget vetni neki? Sehogy, mert nincs minek véget vetni. Pszichésen annyit tehetsz, hogy belátod, hogy a jövőben történő események jellege nincs összefüggésben az eddig történt események jellegével és a negatív jellegek gyakoriságával. (Hacsak nem áll valódi ok-okozati összefüggésben a jövőbeli esemény egy múltbéli eseménnyel.)

2017. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért az balszerencse ha esik az eső? :'DDD.....de azért osztod az észt. :)
2017. aug. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!