Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez bulimia? Hogyan álljak le?

Lunameyer kérdése:

Ez bulimia? Hogyan álljak le?

Figyelt kérdés
Undorodom magamtól, kövérnek látom magam és ha belenézek a tükörbe a sírás kerülget már hónapok óta. Az utóbbi időben szinte csak erre tudtam gondolni és arra, hogy bármit megtennék azért, hogy lefogyjak. Bármit ettem utána olyan bűntudatom volt, hogy legszívesebben meghánytattam volna magam, de tudtam és most is tudom, hogy ez nagyon rossz és bulimiához vezet és én nem akarok bulimiás lenni, ezért inkább vagy nem ettem semmit vagy nagyon keveset. Az a legnagyob probléma, hogy akkor is bűntudatom volt amikor nem ettem, és mindig sírva húztam le a wc-n a kaját és még jobban utáltam magam amiért csak úgy kidobtam az ételt. Úgyhogy megint elkezdtem enni de ilyen falási rohamaim voltak, mindent felzabáltam amit csak találtam. Persze utána rettenetesen éreztem magam, ha nem láttak zokotam és felburogattam mindent de nem hánytattam magam, mondogattam magamnak hogy azzal csask ártok magamnak és csak még rosszabb lesz. Aztán nem bírtam tovább és azt hiszem legelőször 3 vagy 4 hete muszáj volt. Egyszerűen nem bírtam elviselni hogy az a sok szemét bennem van és egyre kövérebb leszek. Aztán az első után nem tudtam leállni és volt hogy minden nap akár többször is meghánytattam magam és nem csak a falási rohamaim után hanem ha teljesen normális kaját ettem akkor is. Az utolsó pár napja volt de elhatároztam hogy többet nem csinálom mert nem akarok bulimiás lenni nem akarok beteg lenni. Most viszont megint csak erre tudok gondolni és félek hogy nem bírom ki. Tegnap is voltunk vendégségben és megettem 3 palacsintát, utána meg olyan rosszul éreztem magam, hogy be kellett zárkóznom a fürdőbe mert különben észrevették volna hogy valami baj van. Ma még nem ettem semmit, félek hogyha eszem utána rögtön hánynom kell. Mit csináljak? Nem beszéltem erről még senkinek és szeretném egyedül megoldani. Sajnálom ha hosszúra sikeredett vagy hülyeséget írtam... és köszönöm annak aki végigolvassa és értelmesen válaszol.

2017. aug. 31. 12:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igen, mert ez így nem normális fogyás, hanem hiánybetegséget okoz, azért fogysz.

De utána, mikor abbahagyod, viharos sebességgel hízni fogsz!

Ráadásul akkor már megedződtél a fogyás ellen, így a következő fogyókúra sokkal nehezebb lesz!


Mindettől függetlenül a te korodban még NEM SZABAD fogyókúrázni.

Ráadásul a súlyoddal semmi probléma.


Nem tudom, megértetted-e: ha nem mész orvoshoz, akkor akár tönkreteheted az egész életed. Kezdd azzal, hogy ezeket elmondod a szüleidnek!

2017. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Már abbahagytam. Nem akarom, hogy tönkremenjenek a fogaim. 2 napja viszont 1200 kcalt viszek be egy nap. Ez nagyon kevés? Amúgy most 45,5 kg vagyok
2017. szept. 3. 23:17
 13/15 anonim ***** válasza:
Diétás orvossal beszéljél.
2017. szept. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Még nem vagyok bulimiás"


Sajnos már az vagy.

Attól még, hogy nem hánytatod magad, de minden gondolatod a súlyod és a kalóriák körül forog, ez maga a betegség. Ebben a fejlődő korban, amikor a nemi jelleg is kialakul, nem kellene 1200 kalóriás fogyókúrával tönkre tenni magad - esetleg egy életre. Sürgősen szakember segítségét kellen kérni. Az egy dolog, hogy a szüleid esetleg nem értenék. De mindenképpen segítségre van szükséged, hogy ne tedd tönkre magad!

2017. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Egyre rosszabb minden...
2017. szept. 15. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!