Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom elfogadni, hogy nő...

Nem tudom elfogadni, hogy nő vagyok, nincs jövőképem? (22L)

Figyelt kérdés

Nem akarok nő lenni. Nem akarok gyereket. Férjet se igazán akarok, mert miért kötözzek valakit magamhoz, aki nem is szeret, csak valamiért (rendszeres szex, házimunka) megéri neki velem lenni? Vagy ha egyszer szeretett is, a szerelem max 1-2 évig tart. Nem akarok házirabszolga lenni, mint az anyám.


Nem szeretek gyenge lenni. Nem szeretek lelkileg túlérzékeny lenni. Nem szeretek menstruálni. Nem szeretem, hogy gyorsan elkezdek mindenkihez kötődni, de senki hozzám. Nem szeretem, hogy ha csúnya vagyok, akkor a férfiak szemében egy senki vagyok, ha szép, akkor pedig csak egy becserkészendő préda, aki szex után érdektelen.


Oké, megpróbálhatom érdekessé tenni magam, de mire valamennyire sikeres és tapasztalt leszek min 25-28 éves vagyok és sokak szerint egy nő kb addig van toppon, 35 után már nem is létezik. Épphogy csak megtapasztaltam, hogy milyen kicsit csinosnak lenni és pár év múlva elveszítem..Egy férfi még 40 (sőt 50) évesen sem túl öreg, egy nőnek nagyon kis időintervallum áll rendelkezésére, hogy élvezze az életet. Ha férfi lennék gondolhatnék arra, hogy még ráérek akár 30 évesen is találni valakit, vagy ha akkor sem találok, akkor fizetni valakinek. De nőként én nem leszek attól boldog, hogy valaki pénzért velem van. Azt akarom, hogy akarjanak. Küzdhetnék azért, hogy sikeres és gazdag legyek, de minek, ha soha senki sem fog szeretni?


Úgy érzem munkahelyen sem vesznek komolyan a férfiak. Ha valami szakmai kérdésük van, inkább egy másik férfihoz mennek, velem maximum flörtölnek. Irigylem a férfiak közötti bensőséges kapcsolatot és a férfiak közötti szolidaritást, ilyet nőknél nem tapasztaltam. Nem az ő hibájuk, de a nőknek folyton versengeniük kell a férfiak kegyeiért. Nem akarom átműtetni magam, mert akkor csak egy torzsszülött féllény lennék mások szemében és egyébként sem akarok férfi lenni, csak nem akarok nő lenni. Valaki érez hozzám hasonlóan? Milyen lehetséges életpályák vannak számomra?



2017. szept. 2. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg mikben vagy jó van érzéked . Szögezd le a kapcsoltban hogy szex kell meg utazás közös autózás sport és ennyi . Menzeszre van pár jó módszer izomlazítás , növényi kivonatok amik enyhítik . Személyiség fejlesztés tesztek , stratégia , trauma feltárások és semlegesítések stb létezik .
2017. szept. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem amit írsz, de a "nőknek folyton versengeniük kell..." résszel nem értek egyet. Pont, hogy fordítva van.


Attól függetlenül, hogy sokan nem így gondolják, érdemes a hozzád való férfiak körében mozgolódnod, nem az "alfák" között. Kivéve, ha csupán önértékelési zavarral küzdesz, mint majdnem mindenki.

Ha fullextrás szilikonbaba vagy, akkor repkedhetnek körülötted a gazdag adoniszok, és vágyhatsz is rá. Ha esetleg nem vagy a szerencsésebbek között, érdemes szintén a nem szerencsésebb férfiak körében mozognod...


Na most már leírtam kétszer-kétféleképpen, de talán érthető mire gondolok. Én is az idősebb, kevésbé csinos lányok köreiben mozgolódtam, remélve, hogy kicsit másképpen gondolkodnak, mint a többi tucatlány, de sajnos arra jutottam, hogy olykor pont ugyanúgy el vannak szállva maguktól, és úgy érzik, hogy ők aztán egytől egyig szépségkirálynők.


Ez a kor dolog érdekes, amit feszegetsz, hogy akár 50 évesen is ráérnének a férfiak komolyabb család-kérdéssel foglalkozni, de megint vannak hátulütők. A 30-as (szabad) nők elváltak, 1-2-3 gyerekkel. Bennem még él a vágy, hogy ha lesz családom, akkor abban az én gyerekeim legyenek, ne egy "alfáé".


A nő lehet 30 után is csinos, a lényeg (számomra), hogy ne legyen kiélt feje. Ezt nem tudom rendesen megfogalmazni, de valahogy látszik valakin, mennyire élt aktív életet (vagyis mennyire fogyasztotta a tökéletes pár-jelölteket).


Az érdekessé tenni magad rész: nekem akkor érdekes valaki, ha van valami dolog, hobbi, ami érdekli. Több is lehet... El tud mélyülni benne, szereti csinálni, szakít rá időt. Nem, a kozmetikushoz járás, és egyéb pipere-időtöltések, plázázás nem számít ilyennek számomra. Lehet felőlem a kötögetés, horgolás, varrás, horgászás, fal-hegymászás, lovaglás, kertészkedés, bármi, csak szeresse. Érdekelje valami. Amiről aztán tud lelkesen beszélgetni, el tudja újságolni, hogy milyen volt (igen, borzasztó jól tudom hallgatni a szabásminták közötti különbségeket akár). Csináljon valamit. Ne tőlem várja a folyamatos szórakoztatást, mert az a nő unalmas. Utánfutóért -aki csak úgy van, és akkor csinál valami értelmeset, ha vonszolják- az udvarra megyek.

Egy régi nagyon kedves ismerősöm ilyen volt. Majdnem mindig előállt valami ötlettel, hogy merre menjünk, mit csináljunk. Hihetetlen vonzó számomra, pedig arcra kifejezetten csúnyácska. A lelke pedig ragyogó...


A szerelemről: ne a szerelem éltessen, hanem a szeretet. Ahogy írtad, valóban elmúlik, de a csendes-élhető szeretet meg tud maradni. Már amennyiben nem mennek egymás agyára a nagy rózsaszín-lila köd elmúlta után. Ehhez kell az, hogy kissé józanabbul válassz párt, ne pusztán a biokémia (szív) hangjára hallgatva.

2017. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan érezzük így, de kevesen merjük kimondani. Nem vagy egyedül.
2017. szept. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3: Ettől féltem..
2017. szept. 2. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:

58 éves, kis testi hibás, BOLDOG nő vagyok. Tehát jóval túl azon a koron (35), ami után már szerinted nem is létezem.


Amivel egyetértünk: Nem szeretek gyenge lenni. De az vagyok. Nem szeretek lelkileg túlérzékeny lenni. De az vagyok. Nem szeretek menstruálni. De ennek szerencsére már vége. Ebben az értelemben nem szerettem nő lenni.


Bár nem vagyok szép, soha nem éreztem azt, hogy a férfiak szemében egy senki lennék. Nem a szépségtől függ, kit becsülnek. Mondjuk, mondhatod, hogy nekem könnyű, mert a testi hibám miatt nyilván csak olyanokkal jártam, akiknek nem a test szépsége volt a fontos. És 35 éve megtaláltam az igazit.

Nem vagyok házirabszolga, soha nem is voltam az, bár az otthoni munka nagyobb részét végeztem, mint a férjem. De ő is és a gyerekek is segítettek, mindenben, a munkámban is. A tudományos életben így nem csak Magyarországon, hanem külföldön is elismert vagyok.


Tehát az utolsó kérdésed: milyen életpályák vannak számodra, egyszerű: az, amit szeretnél csinálni. Úgy jó leélni az életedet, hogy szereted a munkádat. Próbáld megtalálni, mi érdekel. És ne görcsölj rá a párkapcsolatra, akkor majd sikerül.

Sok sikert!

2017. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Bár nem szerintem nem érnek semmit a nők 35 után, és nem is ezt írtam ("..SOKAK szerint egy nő kb addig van toppon, 35 után már nem is létezik."), hanem tapasztalatom szerint a férfiak nagy része gondolkodik így. De lehet, hogy tévedek. Mint, ahogy most te is írtál egy ellenpéldát. Vagy csak rossz környezetben vagyok.

2017. szept. 14. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, rossz környezetben vagy.


palferi.hu

2017. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak érzelmileg és mentálisan vagy egy kissé instabil.


Nem akarsz kapcsolatot senkivel, aztán azt írod, hogy bárcsak valaki érted szeretne, de olyan nem lesz, mert csak ki akarnak használni szexért meg robotmunkáért. Az én kapcsolataimban munkamegosztás volt minden szinten, nem minden férfi ragaszkodik a konvencionális mintákhoz, ami szerint a nő feladata otthon minden.


Vannak még ellentmondásos érzéseim a rezüméddel kapcsolatban, de hagyjuk, foglalkozzunk az életpálya kilátásokkal.


Nem tudom, hogy mivel foglalkozol, milyen képesítésed van, de talán érdekelhet valamilyen kutatómunka, ahol inkább csak az eredmények számítanak, egy olyan területen, ahol minden szakember csak a szakmájába szerelmes, és nem a szexizmus tölti ki minden percét.


Esetleg egy olyan terület, ahol hagyományosan csak nők dolgoznak, vagy legalábbis túlsúlyban vannak: óvodapedagógus, pszichológia, stb.


Talán indíthatnál egy saját céget/vállalkozást, ahol sokkal jobban kibonthatod a képességeidet, mint egy erősen lekorlátozott állásban.


----


Utóiratként: szerintem nagyon nagy a kaotizmus a fejedben. Semmi rosszindulat nincs bennem, amikor azt írom, hogy keress fel egy szakembert. Egy jó pszichológus akár egy tanácsadást is tud adni (a terápián felül) arra, hogy merre fele lépj tovább a professzionális életben.


Hajrá!

2017. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!