Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha már nincs miért élnem,...

Ha már nincs miért élnem, megoldás lenne az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

2017. szept. 14. 17:57
 1/9 anonim válasza:
60%
Az öngyilkosság semmire sem megoldás. Egyébként mit értesz azalatt, hogy nincs miért élned? Biztos van valami, ami akár egy kicsit is fontos számodra.:)
2017. szept. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem sincs értelme, de próbálkozom. Úgy két éve döntöttem el, hogy keresek egy barátnőt és eddig a siker kereken egyenlő nullával.:)

Nem tudom hány év próbálkozás kell, ehhez a hatalmas célhoz, de még nem adom fel.

2017. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Hallod kell neked valami jó elfoglaltság, az a tuti.

Nekem a gitárom mentette meg az életem, amiatt nem nyírtam ki magam. Így neked is van valami ami itt tart csak meg kell találni. És ahogy már írták, NEM OLD MEG SEMMIT, csak elveszed magadtól az életet. Ne légy sügér!

2017. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
40%
Pedig ez a legjobb megoldás MINDENRE!
2017. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
91%
Kedves Levélíró! Mindig van miért élni. Gondolj bele! Halott még nagyon sokáig lehetsz, de élő viszonylag rövid ideig. Élsz, és ez egy "soha vissza nem térő alkalom". Bizony! Vannak technikák, amivel nagy életválságokból is ki lehet jönni, legyen az szerelmi vagy anyagi természetű. Tele van velük a net. A lényeg, hogy erőltetni kell a mással foglalkozást, bele kell vágni valami teljesen új dologba, és ezt akkor is kitartóan kell végezni, ha egyáltalán nincs hozzá először kedved. Hidd el, csökkenti a problémát. Vagy olvasd el más emberek önéletrajzát, akik saját maguk erejéből, mínuszból indulva vitték valamire. Nem kell nagy dolgokra gondolni, az is valami, ha sikerül életben maradni, vagy sikerül megőrizni azt a korábbi társadalmi státuszt, amelyben addig otthon érezte magát. Az is jó, ha segítesz olyanon, aki még nálad is elkeseredettebb, esetleg nagyon szegény vagy beteg. Vagy egyszerűen csak gondolatban hasonlítsd össze magad olyan emberekkel, akik például vastüdőben élnek. Vagy kerekesszékben. És mégis élni akarnak, ameddig csak lehet. Nem írtad meg, hogy milyen jellegű a problémád, sőt még az is lehet, hogy csak poénkodsz itt, és várod, milyen válaszok jönnek, erre az ütős kis mondatodra, de ha mégis komoly a dolog, akkor azt tanácsolom, a nagy döntés előtt vegyél igénybe vagy külső segítséget (barát, egy jó orvos - lehet, hogy depressziós vagy) és belső segítséget, az akaraterődet. Sok sikert!
2017. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sok választ lehet írni erre a kérdésre, de a lényeg hogy miért gondolod hogy megoldás lenne az öngyilkosság? Az öngyilkosság sosem megoldás. Van aki azt hiszi van értelme az életnek van aki azt hiszi nincs, ahány ember annyi különböző egyéniség. De még ha tényleg nem is lenne értelme az életednek, akkor is élsz és vagy addíg míg te akarsz és küzdesz, vagy amíg a sors nem dönt úgy hogy megtanultad a leckét. Egyik ismerősöm azt mondta hogy öngyilkosság = természetes kiválasztódás, aki gyenge/hülye az haljon meg, ha véget akar vetni az életének vessen véget. Én is 1-2x gondolkodtam rajta hogy mi lenne ha teszem azt kiugranék a 10.-ről és abba tuti belehalnék, de rájöttem hogy nem lenne jobb. És bizony csak mikor tudod hogy közeleg a vég akkor jössz rá hogy milyen gyorsan elrepült az idő feletted. Egy 80-90 éves akkor jön rá hogy az a 80-90 év nem volt olyan sok. Persze nyilván egy tizen huszonéves fiatal (mint én, vagy gondolom te is kérdező) azt gondolja hogy ha annyi rossz történik ezután az életünkbe, mint eddig akkor azt nem bírjuk ki, de ez mind rajtad/rajtunk áll és igenis ki lehet bírni mert az ember mindíg küzd a túlélésért. Ezért sokan dobálóznak az öngyilkossággal miközben nem merik megtenni, mert ők is valójában csak egyedül érzik magukat és céltalannak látják az életük és fel akarják hívni a figyelmet arra hogy ők is léteznek és segítsen valaki rajtuk, de ezt úgy teszik hogy eret vágnak, ami szintén hülyeség, ha meg akar valaki halni az nem eret fog vágni meg altatókat lenyelni, hanem az elhatározza magát és leugrik a 10.-ről vagy egy hegy tetejéről. Aztán zuhanás közbe jön rá hogy hülyeség volt, a földet érés előtt 1-2 méterrel rádöbben hogy bizony rengeteg lehetősége lehetett volna még hogy jól érezze magát és fontosnak csak ő inkább arra gondolt hogy jelentéktelen és hogy úgyse lesz fontos soha. Tehát ez mind nézőpont és akaraterő kérdése. Én is egyedül vagyok, mindíg egyedül voltam, mindíg egyedül érzem magam mégsem adom fel és bár gondolkodni gondolkodtam öngyilkosságon, de nem próbáltam meg mert mindíg van, volt és lesz jobb megoldás és jobb végkimenetel, akár hiszed, akár nem. Úgyhogy ne add fel te se! ;) (24/F)
2017. szept. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nézd, én is akartam nem is olyan régen. Néha még most is előjön. Engem a barátaim mentettek meg. Legyenek melletted olyanok akikre mindig számíthatsz! És azóta csodálatos dolgok történtek velem; te is hidd el, hogy lesz majd a jövőben még sokkal jobb! De ahhoz most erősnek kell lenni és esélyt adni a jó dolgoknak hogy rád találjanak. Nagyon nehéz, igen. De ha te is akarod akkor meg is tudod csinálni. Ne add fel, nekem sem kellett volna.
2017. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Aki nem látja értelmét az életének az vagy öngyilkos lesz,vagy elutazik.Utazz el,meglátod jobb lesz.Nem kell egy drága utazásra gondolni...Tudod hány ember van,aki beteg és csak simán élne,örülne,hogy ,ha mindennap meg tudna reggelizni,mint rég,meg tudna fürödni,nézhetné az unalmas filmet a tévében,sétálhatna,de nem tud,mert történt vele valami,ami miatt ezeket már nem teheti megTudod mit az egészség a legfontosabb hidd el a többi le van szarva.
2017. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ezt nézd még! Gondolkozz el! Más már rajtad múlik! Hiddel, nem ez a vég!

[link]


Remélem megváltozik a véleményed!

2017. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!