Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnek ismeretlenek...

Hogyan tudnek ismeretlenek oltozkodesi szokasaibol viszonylag pontos szemlyisegi jellemzoket (gazdag, szegeny, ontelt, kepmutato, zárkózott. Ilyenekre gondolok) alkotni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor bamulom az embereket, az oltozkodesuket es mindig azon gondolkozok,hogy vajon milyen ember lehet stb..

2017. szept. 20. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag pontatlanul se fog menni. Pontosan meg aztán főleg nem.
2017. szept. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz...
2017. szept. 20. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Az öltözködés alapján semmiképp. Többet tudsz meg ha pár szót beszélsz vele,vagy figyeled a mozgását,testbeszédét.
2017. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
Láttam már szakadtan öltözködő orvost, ügyvédet is, de azért van egy-két fiksz attitűd. Az ujjnyi vastag "arany"lánc susogós jogginggal az biztos nem fizikaprofesszor.
2017. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem mas jott be: Zenei izles es Filmek. Nagyon sokat le lehet szurni az adott egyenrol ezek alapjan. De a ;egtutibb egy alapos kotetlen beszelgetes. 1-2 ora alatt eljutsz oda, hogy latod: Mennyire kozossegi, szabalykoveto, inteligens, es mennyire mond igazat(Ez nem mindig jo kifejezes, hiszen lehet igaz a beszelgetopartner szemszogebol valami, ami mindenki mas alltal hulyeseg, vagy csak onmaganak is hazudik). Ha sokat beszel magarol valaki akkor azt mondanad ontelt, de vannak kivetelek, En pl magambol indulok ki es a sajat tapasztalataimbol ezert sokat meselek hogy mikent tortentek a dolgok. Ha sokat beszel magarol es arrol mennyit keres es kolt az mar igencsak az ontelt kategoria, de ez a tarsadalmi elvaras ugye ugyhogy akkor elegge vagyis a tarsadalom elismeresere=>Kompenzal, kisebbesegi komplexus velt vagy valos okok miatt...
2017. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a vegen a vagyis vagyik akart lenni
2017. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Arcdiagnosztika, viselkedés, beszéd, mozdulatok, milyen színekkel öltözteti magát, kedvelt szín/színek is sokat elárulnak az emberről.

Az öltözködés csak egy minimális plusz az emberismerethez.


Fiatalabbként mindig szégyenlős voltam, nem akartam megbámulni embereket s a földet néztem, ez akkor kezdett feledésbe merülni, amikor elkeztem portrét rajzolni, embereket s mozdulataikat. (művészetibe jártam) nem csak anatómiát geometriát tanultam, elkezdett érdekelni a jellemdiagnosztika s minden ami hozzá mondható.


Nagyon érdekes és egész egyszerűen leírható egy ember, ha megtanulja ezeket.

Pl beülsz egy kávézóba kiszemelsz egy "áldozatot" elemzed a megtanultak álltal, később csatlakozol hozzá pár szóra hétköznapi témákról beszélgettek, megkérded milyen színeket kedvel (a végén). A beszélgetés alatt is figyelni lehet az embert.



Ha csak az öltözködést nézed, inkább olyan, mint amikor a tini lesi azt "mi állna nekem jól" , mit akarna, mit nem venne fel, mit viselne el a párján stb.


Ruhatervezőként szoktam én nézegetni az embereket ruházat terén.

Naaagyon sok olyan ember van, aki nem alkatának megfelelő ruhákat visel s ez még csak a kezdet.


Az se mindegy, hogy egy feszülős izompolot a magam fajta "szebb"alkatú, tartású ember veszi fel vagy egy olyan, akinek nem csak a hasa lógása visszataszító, de a test tartása, kisugárzása, járása is szörnyű.

Szeretem az egyszerű darabokat, de mindenkin másképp állnak a ruhák.


Ismim feljött, hogy kellene neki céges bulira valami szép ruha.

Mondtam neki az ő alkatára más szabású ruhák valóak...akaratoskodott.

Nem járt sikerrel, ami meg nagyon tetszett neki a széles bordájával jól szétfeszítette s elszakatt a gyöngy varrás (kézzel varrtam bele az 5mm es gyöngyöket...) élmény volt szétbontani s újra alkotni.


Azóta nem engedek senkit ruhatáram közelébe.

2017. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gazdag szegény dolgot se lehet megmondani ruha alapján.

Főleg hogy az emberek nagyrésze olyan, ha kell, kell...megveszi.

Meghát vannak munkás ruhába járók.


Én is nem egyszer futottam el itthoni festékes ruhában gyorsan a méteráruba. :)

Vagy edző ruhába futni.

Amikor pedig yamunánál dolgoztam felesleges volt rendes ruhát felvennem az ide-oda utazásig - az illatanyagokkal teli szappanos/krémes ruhába jártam xD


Mondjuk pl vendéglátásban javasolt az átöltözés vacak kajaszag stb.

Persze megesett itt is, hogy el kellett ugrani SOS ben boltba.


Szval ruházat ezért csalóka. :)

2017. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2017. dec. 31. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!