Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nihilistaként mi értelme van...

Nihilistaként mi értelme van élnem?

Figyelt kérdés

Nincs értelme.

Csajok nem érdekelnek fiú létemre, de a fiúk sem.

Egyszerűen semmi.

A pénz sem, se a tv, sorozatok, számítógép, egyszerűen semmi.


Talán egy dolog. Az önismeret. Most is próbálom kitalálni, hogy éljek e még?

Fájdalmas létezni.


2017. szept. 28. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát igen. Nem mindenkinek adatik meg a szép élet.

Én most idegileg össze vagyok kb esve. Tudom miről írsz.

Akkor van csak értelme, ha jó életet tudsz élni.

2017. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Semmi. De mi a kérdés? Remek köteleket lehet kapni a Praktikerben.
2017. szept. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tedd jóvá azt, ami rossz!
2017. szept. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nihilizmusnak igaza van,akkor semminek sincs értelme,se az életnek,se a neméletnek.

De mi van,ha a nihilizmus téved és ennek -annak van értelme?Elméletileg,ugye,ez is egy lehetőség.

2017. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
ha az önismeret érdekel akkor az egész életedre van program. tessék ezzel foglalkozni
2017. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Akkor van csak értelme, ha jó életet tudsz élni."

És ha képes vagy jónak megélni az életet, vagy benne bármit. Ha nihilista vagy, akkor senki sem fog meggyőzni arról, hogy van értelme. Nincs. De ha valami érdekel, akkor ugyanúgy semmi értelme annak, ha nem foglalkozol vele, mint annak, ha igen. Ha csak egy picit jobban esik tenni valamit, mint ahogy az esik, ha nem teszel semmit, akkor csináld. Ennél nem lesz se másabb, se jobb, se rosszabb, se igazibb, se létezőbb, se nem létezőbb. Ismerd meg magad, az egy nagyon jó elfoglaltság, én is ezt igyekszem tenni, pedig a nihilizmus nálam is pusztítja az akarást.

2017. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont annyi mint egy nem nihilista embernek: SEMMI
2018. dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak az a probléma, hogy nincs olyan dolog amit konrollálni tudsz.


Az önismeret jó irány. Nem kell ahhoz kimozdulnod a szobából hogy a világot megismerd. Kari tájékán az ilyen gondolatok elő tudnak törni. Ha segítségre van szükséged, akkor hívd a megfelelő telefonszámot.

2018. dec. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!