Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen félős?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és félek szinte mindentől... a sötéttől, a fájdalomtól, a szextől...

persze nem fóbia szintjén..

mit lehetne tenni?


(ja és a pasikkal való ismerkedés is elég nehezen megy.. szintén a félelem miatt...)


2008. okt. 21. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Én is hasonló problémákkal küzdök a mai napig, de ma már kevesebbszer fordul elő, mint régen. Olvastam önismereti könyveket, hogyan bizzak magamban jobban. Ez nagyon átlagosnak hangzik, de szembe kell nézni a félelmeiddel. Leforditva többször kerülj olyan helyzetbe, amitől félsz(pl. ha félsz a sötéttől, próbálj sötétben elaludni). igy előbb-utóbb hozzá birsz szokni az adott dolgokhoz, amitől jelenleg félsz.

A fiúkkal való társalgástól való félelem meg szerintem normális még ebben a korban.

2008. okt. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kérdést elolvasva majdnem leírtam pontosan ugyanazt, amit az előttem szóló, de aztán végigolvastam az övét is. Így van, tessék erőt venni magadon, és hozd magad "kellemetlen" helyzetbe, jó, persze, most nem arra gondolok, hogy pisild össze magad a villamoson :-) Sötétet bármikor tudsz csinálni, esetleg valaki olyannal menj el kirándulni pl. barlangba, akiben teljesen megbízol és fogja a kezed, a pasikkal való ismerkedés meg (igaz én is pasi vagyok) számomra ugyanolyan, mint a nőkkel való ismerkedés. Mindegyik egy tapasztalat, egy új élmény. Gondold azt, hogy annyi a pasi mint a tenger, csak úszni kell benne tudni. Tudsz úszni? Nosza akkor fejest bele :-) Ha azt mondja az első, hogy na menj a fenébe, akkor ez van, X-1, X->OO Ha a következő is azt mondja... na és. A harmadiknál már tudni fogod hogyan állj hozzá. A szexhez azt gondolom, hogy 16 évesen még fiatal vagy, főleg hogy a te esetedben nem árt egy normális, komoly, kiegyensúlyozott illető, majd vele egy kapcsolat, aki eloszlatja minden kételyed a félelme(i)d illetően, ide értve a szexet is.
2008. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!