Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Drága autót vettem, rossz...

Drága autót vettem, rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

Nem régiben vásároltam egy erős,sportos, nagy értékű autót.Nem hangoztattam, nem használtam még, csak amíg haza vezettem. Édesapámmal szóba jött ez a téma, hogy mennyire éri meg luxus autót vásárolni manapság, és mi értelme van. Azt mondta, hogy az autó csak egy használati eszköz.(amiben egyetértek vele) Véleménye szerint, aki drága autót vesz, "függetlenül attól, hogy szabályosan közlekedik, viselkedik az úton,ő kivagyiságot

, nekem bmw-m van, neked opel, te rossz ember vagy , személyiséggel rendelkezik". Szerinte ez erkölcstelen, megalázó. Amióta lezajlott ez a beszélgetés, szégyenlem a pofám, rossz embernek, és "erkölcstelennek" tartom magam. Meg sem fordult a fejemben, hogy ez mennyire "megalázó" másokra tekintve, holott látom hogy az emberek nagy része egyik napról a másikra él. Ugyanakkor tudom,nem szabadna ezt éreznem. Az autó vásárlásánál minden szempontot figyelembe vettem!(Kényelem,erős karosszéria, szép, de nem túl rikító külső)

Szeretem ezt az autót, de ez a beszélgetés komoly szinten felkavart.

Segítsetek kérlek.



#ember #sznob #becsület #önismeret #emberség #jó ember #nagy értékű autó #felsőkategóriás autó
2017. okt. 6. 13:35
1 2
 11/11 anonim válasza:
52%

Ha ennyire dilemmázol az autó miatt(és, hogy rossz ember lennél-e), akkor inkább ajándékozd el olyannak, aki nem teheti meg, hogy egy ilyet vesz. Pl. nekem😃

(Tudom, tudom "iligy gechi" vagyok😂)

2017. okt. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!