Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak ezzel a brutális...

Mit csináljak ezzel a brutális félelemmel a betegségektől?

Figyelt kérdés

Sokszor megkapom hogy hipochonder vagyok, azt is tudom mi volt az az esemény ami kiváltotta ezt a viselkedést nálam még gyerekkoromban. Az pedig csak erősítette hogy nem egy rokonom/ismerősöm halt meg súlyosabb betegség miatt (főleg rák), és mindig ugyanazt mondták nekik, hogy ha időben elmentek volna kivizsgálásra, akkor nagy eséllyel meggyógyultak volna, na meg ezzel a mondattal elég sűrűn talákozunk a mindennapokban is.

Viszonylag kicsi voltam amikor halálfélelem alakult ki nálam, könyveket, cikkeket bújtam amik arról szóltak hogy mi van a halál után, éjjel álmatlanul forgolódtam, volt amikor szinte pánikrohamom volt mikor belegondoltam hogy egyszer meg fogok halni. Ez már javult azóta az évek alatt, de a hipochonderségemben még mindig megnyilvánul, rettegek attól hogy valami komoly bajom van és meg fogok halni tőle. Minden kis tünettel kutakodok a neten hogy mit jelent, és persze jönnek a tipikus cikkek hogy rákos vagyok és haldoklom, miközben csak egy szimpla megfázásom van..:D Ilyenkor bemesélem magamnak hogy tényleg komolyabb bajom van, és elkezdem azokat a tüneteket produkálni.

Mondjuk volt hogy ennek az ellenkezője történt még évekkel ezelőtt, azt hittük hogy nincs komoly bajom, legalábbis a szüleim folyton azt ismételgették hogy már megint hipochonderkedek, ne izguljak, nincs semmi bajom, majd elmegyünk az orvoshoz ha nem javul az állapotom. Nem javult, és mire eljutottunk az orvoshoz rögtön befektettek a kórházba és leszídtak hogy miért nem jöttem egyből azután hogy észleltem a tüneteket..

Még mindig tartom magam ahhoz hogy jobb 2 felesleges vizsgálat mint egy olyan elszalasztott amin akár az életem múlhat, de azt én is tisztán látom hogy túlreagálom a dolgokat, főleg mostanában.

Mit lehet ez ellen tenni? Egy pszichológus hogyan tudna segíteni? Magamat meg tudom gyógyítani akaraterővel?



2017. okt. 27. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg is válaszoltad magadnak:

- nyugodtan menj el orvoshoz, ha tüneteid vannak. Bár azért előbb gondolkozz kicsit, mert ha naponta arra jársz, nem vesznek komolyan.

- tényleg beszélgess pszichológussal, ő tud segíteni.

Mondjuk ezzel is vigyázz, mert van olyan beteg, aki életvitelszerűen jár oda, vagyis egész életében, és nem gyógyulni. Te gyógyulni menjél oda.

2017. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolkodj el "A pásztorfiú, aki farkast kiáltott" történetén. Emiatt nem vették komolyan amikor valami tényleg súlyos problémád volt.

Illetve fontos azt is figyelembe venned, hogy a betegségek részben lelki eredetűek, szóval ha fejben nem vagy a topon akkor sokkal könnyebben kapsz el valamit, illetve nehezebben gyógyulsz ki a meglévőkből.

2017. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!