Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy valahányszo...

Miért van az, hogy valahányszor beszélek az érzéseimről akaratlanul is sírok?

Figyelt kérdés
Legyen az akár jó, akár rossz érzés ha valakinek beszélek róla akkor sírok. Bármiről képes vagyok beszélni de arról nem ami bennem van. Nem tudom hogy tudjátok el ezt elképzelni de, hogy segítsek volt már olyan eset, hogy egy olyan osztálytársam mellé álltam (érzelmileg támogattam őt) aki négy éve osztálytársam volt. A balhé után meg azt mondta nekem, hogy melepte hogy mellé álltam mert általában úgy tűnik, hogy leszarok mindent. El akartam mondani neki, hogy én valójában szeretem őt (barátilag) de képtelen voltam kifejezni magam és többször is belekezdtem, hogy elmondjam de a szemem bekönnyesedett és úgy éreztem, hogyha tovább eröltetem akkor elsírom magam. Ezért inkább le rendeztem valami sablonos dologgal és témát váltottam. Soha senkinek nem beszélek az érzéseimről. Mostanában kezdtem el az egyik barátnőmnek, de neki sem olyan mélyre menőnen. Csak felszíni dolgokat. Szerintetek mekkora baj van velem? Vagy egyáltalán milyen?

2017. nov. 9. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyi adat alapján, kedves Larast, csak tippelni lehet. A kérdésed komoly, úgyhogy nem mennék bele találgatásokba.


Ha akarsz, válaszolsz a kérdésekre, ha nem, nem:

-mindkét szülőd él? Ők nevelnek? Néhány szóban jellemeznéd a velük való kapcsolatodat?

-hanyadik vagy a gyermekeik sorában?

-van más életterület/kommunnikációs téma, amiben nem vagy hétköznapi?

2017. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindkét szülőm él. Nem túl szoros velük a kapcsolatom, sosem bíztam bennük annyira, hogy elmondjam a dolgaim nekik. Amúgy rossznak nem mondható a kapcsolatunk.Nem veszekedünk sokat,sőt szinte soha, főleg most mivel kollégiumban élek. Néha nagyok az elvárásaik, néha fikáznak a suli miatt (főleg apám). Mivel Erdélyben élek itt más a középsuliba való bejutás. Apám sokat mondta, hogy a legrosszabb suliba fogok bejutni. Aztán bejuttam a második legjobba, azután pedig azt kezdte mondani, hogy nem fogom bírni. Sokszor erőltették a tanulást. A vizsgaidőszakban (előtt azt hiszem) volt olyan hogy apu felpofozott, mert nem akartam befejezni a számítógépezést. Azelőtt soha nem ütött meg.

Én vagyok a legkisebb testvér. Van két idősebb nővérem. Az egyik 7 évvel a másik 9 évvel nagyobb. Már régen nem élnek velünk. Kint élnek Londoban. Nem állok közek hozzájuk sem, viszont tudom,hogy hozzájuk bármivel fordulhatok, nem úgy, mint a szüleimhez.

Általában minden témáról másként gondolkodom mint a velem egyidős korosztály. Vallás, irodalom és emberek. De úgy nagy általánosságban mindig más a véleményem, mint a többieknek. Általánosban sokáig ki is voltam közösítve emiatt. De egy idő után érzéketlenné váltam az osztálytársaim felé és nem érdekelt mit gondolnak rólam vagy hogy nem barátkoznak velem.

2017. nov. 9. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Írhatok privátot?
2017. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze.
2017. nov. 9. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!