Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gyáva vagyok és hazug, mit...

Gyáva vagyok és hazug, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Rengeteget hazudok, nem bírok leállni, ez abból fakad, hogy gyáva vagyok, szorongós és akaratgyenge és nem bírok szembenézni a nehézségekkel, de tényleg, olyanokat csinàlok, hogy szüleim befizettek egy csomó pénzt, hogy járjak egy különórára, én meg nem megyek el, csak azt mondom nekik, hogy ott voltam, mert félek tőle. Sok barátomnak is hazudtam ilyenek miatt, mindig megfogadom, hogy mostantól nem teszek rossz dolgokat, de aztán újra meg újra megteszem, utána viszont iszonyú bűntudatom van, már teljesen meggyűlöltem magamat, emiatt nyilván esett az önbizalmam, ezért duplán szorongós vagyok, aztán megint a könnyebbik utat választom, ''megbetegszem'', hogy ne kelljen szembenéznem bármilyen nehézséggel.

Bevallani az embereknek nem akarom, (most még, majd soká, ha már nem számít) mert nem bocsátanák meg, nem bíznának meg bennem, inkább szeretnék valahogy túljutni ezen, abbahagyni az egészet, és ebben kérek tanácsot, hogy HOGYAN?!

És kérlek ne vágjátok a fejemhez, hogy milyen egy féreg vagyok, mert tudom anélkül is, és szeretnék kiutat találni!

Köszönöm a válaszokat!!



2017. nov. 13. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szedd magad össze de gyorsan, különben tipikus féreggé válsz mint a legtöbb ember.
2017. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, eddig eljutottam, de hogyan?! Hogy vegyem rá magam?!
2017. nov. 13. 16:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs senki ismerősöd, idősebb valaki, akiben megbízol, felnézel rá emberileg, aki mint egy fajta mentor lenne számodra? Teljesen nyilvánvaló, hogy szükséged van egy lelki gatyába rázásra. A szüleiddel szemben sem vagy őszinte pedig soraid olvasva jót akarnak. Erős akarat adottság, neked sajnos ebből kevés van de legalább legyél őszinte másokhoz is, ne csak itt a gyakorin.
2017. nov. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is gondjaim voltak az őszinteséggel, mert függtem nagyon más emberektől, a tetszésüket kerestem, és így féltem tőlük, mit fognak reagálni, mit fognak gondolni rólam, ha ezt vagy azt elmondom vagy megtudják. Nagyon gátlásos voltam és ebből fakadóan sokszor nem voltam őszinte.

Nekem Isten segített. Amikor Hozzá fordultam segítségért, mert a lelkiismeretem már nem tudta tovább hordozni a bűntudatot (nemcsak emiatt, sok más dolog is volt), és megértettem, hogy Ő mennyire szeret engem, személyesen engem, akkor elkezdtem az Ő tetszését keresni, Őbenne bízni, arra figyelni, hogy Ő mit gondol erről vagy arról vagy éppen rólam, és már nem befolyásolt annyira, hogy mások mit fognak szólni ehhez vagy ahhoz, így szabadságom volt és van arra, hogy őszinte legyek, azt mondjam, ami a valóság, mert ha azt teszem és mondom, ami Isten előtt helyes, akkor jó lelkiismeretem van, és tudom, hogy Istennek tetsző dolgot teszek, és ez az, ami erőt ad az őszinteséghez és ahhoz, hogy szembenézzek bárkivel, bárhogyan is reagáljon arra, amit mondok vagy teszek. Az őszinteség a másik ember fele való szeretetből is fakad, abból, hogy nem akarom becsapni őt, nem akarom félrevezetni őt, hiszen neki is ugyanúgy joga van az igazsághoz, mint nekem vagy bárki másnak, és ha hazudok, akkor őt is megfosztom az igazságtól, ami nagyon önző, mert az igazság nem szubjektív, vagy elmentem órára, vagy nem, más verzió nincs. Különben mindenki csak a saját maga alkotta álomvilágban élne (és sajnos sokan abban is élnek), mert az őszintétlenség következménye a valóság eltorzulása.

Hát nem tudom, segít-e ezek közül a gondolatok közül bármi, de ha gondolod, ha érdekel, írj nyugodtan rám akár privátban is.

2017. nov. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!