Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért feltételezik az emberek...

Miért feltételezik az emberek csendesebb, elkerülőbb típusú emberekről, hogy önbizalomhiányos, meg gyáva?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta félénkebb kategóriába tartozom.3-4 év óta látok valamennyi változást,de így sem vitatkozok olyannal,aki addig képes veszekedni, míg nem lesz ,,igaza".

Nem tudok versengő lenni.Próbálom fejleszteni magam,de eléggé fixálódott a viselkedésformám.Ha valaki megsért,ha visszaszólok,azt is ligtosan teszem vagy cselekvéssel.

Sokszor az ellenkezőjét tapasztalom.Minél arrogánsabb valaki,annál nagyobb komplexussal rendelkezik,és az olyan ember szeret az utolsó percig harcolni az igazáért ,akinek nincs igaza.Nagyszájúak többsége is akkor nagyszájú,ha falaznak neki.

A másik dolog meg,hogy alapból nem vállalok be olyan munkát,ami meghaladja a képességeimet.Amit megpróbáltam már,de neem megy.Ilyenkor is mondják önbizalomhiányos vagyok pedig szerintem a korlátaimmal vagyok tisztában.


2016. nov. 6. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. vagy önbizalomhiányos, és gyáva.

2. vagy rendkívül sokat tud az életről, bölcs, és nem akar semmit elfecsegni az egymást kibeszélő rosszindulatú népségnek

3. vagy az adott környezet túl agresszív, és mivel nem süllyed le a színvonalukra, ezért hiszik csendesnek

4. vagy, ha nem tud jót mondani, akkor nem mond semmit (még ezt sem)

5. vagy rendkívül fárasztja a kommunikáció, egyszerűen nem élvezi a beszédet

6. vagy rettenetesen fáj a torka, és nem akar beszélni

2016. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legalábbis én ezt vettem észre. Pl. én is úgy vagyok vele, hogy rendkívül lefáraszt a szóbeli kommunikáció. Szeretek gondolkodni, logikai játékokkal játszani, de a beszéd egyszerűen fáraszt, idegessé tesz, és sok esetben nem látom értelmét olyanról beszélni, aminek nincs értelme, vagy ami kamu dolog.


Amit te mondasz kérdező, az is igaz, abban is egyetértek.

2016. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
7. vagy bérgyilkos
2016. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a bérgyilkosok az adott közegbe akarnak beolvadni, ezért hát ha beszédesek, akkor ő is beszédes lesz. Ha meg csendesek, akkor ő is az lesz. Máskülönben felhívná magára a figyelmet.
2016. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!