Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem szeretnék csak úgy dobálózni a szavakkal, és nem szeretném azt mondani, hogy az vagyok, amikor nem is. Ezért is tettem fel a kérdést.

Elolvastam a tüneteit, és 8-ból 6 igaz rám. Illetve kitöltöttem egy "depresszió tesztet", aminél az jött ki, hogy az vagyok. Szerintetek?

A két tünet, ami nem illik rám (mert gyorsabb azt a kettőt írni, ami nem igaz, mint felsorolni az összes többit): Koncentrációs zavarok és testtömeg változás.



2017. nov. 17. 14:57
 1/1 TR75 ***** válasza:

Ezek az online depressziótesztek lópikulát sem érnek. Lehet velük bohóckodni, de valójában semmire sem jók.

Nem véletlen, hogy a szakemberek hosszú kérdőíveket tolnak eléd, amikor ilyen irányban vizsgálódnak (ráadásul egy-egy kérdés átfogalmazva többször is szerepel a tesztekben, nem csak annyi, hogy "Rossz a kedvem?" "Igen." oszt pipa). És beszélgetnek is veled. Csak ezután mondanak bármit is.

Másrészt, nem minden tünet jellemző mindenkire, és még csak nem is azonos intenzitással (sőt, az arányaik is különböznek, és az időbeni megjelenésük is). Lehet, hogy egy ideig álmatlanságban szenvedsz, aztán nem tudsz koncentrálni; az is lehet, hogy egy ideig étvágytalan vagy, aztán meg folyton ennél; lehet, hogy ingerlékeny vagy, máskor meg szótlanul ülsz csak a sarokban és nem érdekel semmi.

Másrészt eleve hosszabb idő a depó, nem lehet egy hét után azt mondani, hogy "Jaj, de depi vagyok!"

Amiket általában írnak a tünetekhez, azokat általában írják, mert statisztikailag azok a bizonyos szimptómák a jellemzőek, de amúgy egyénenként eltérhet a megjelenésük.

És aztán ebből a pár sorból pláne nem tudjuk megmondani, hogy mi a helyzet. Nem látunk téged, nem ismerünk téged, nem ismerjük a körülményeidet, a gondolataidat, még a felhasználónevedet sem. Szóval... Nem tudjuk, depressziós vagy-e.

2017. nov. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!