Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találhatnám meg a...

Hogyan találhatnám meg a hivatásom?

Figyelt kérdés
Hogyan találhatom meg azt amivel foglalkozni szeretnék.Sajnos én olyan ember vagyok aki csak a maga kárára tudja elviselni ha olyant kell csinálnia amit nem szeret.Ez pedig hogy tönkre mennyek lelkileg majd testileg is egy olyan munka miatt amit még nem is szeretek hiába "jó" a fizetés nekem nem éri meg.De viszont ha megtalálnám azt a szakmát amit nem munkának tekintenék nem csak elviselni kellene a fizetésért hanem magamért csinálnám nem is munka ként fognám fel hanem hogy őrülök hogy azt csinálhatom amit szeretek.Ti hogy találtátok meg azt amivel foglalkozni szeretnétek ?
2017. nov. 23. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mi az amit ingyen, szabadidődben, hobbiból legjobban szeretsz csinálni? Az ember azt gondolná hogy ebből lehet a legkevésbé pénz. Aztán idővel megdöbbenve tapasztalja azt hogy pont abból lesz a legnagyobb karrier amit az ember hobbiból is nagyon szeret csinálni.

Van is egy mondás: Olyan munkát válassz, amit nagyon de nagyon szeretsz csinálni, hogy életedben ne kelljen dolgozni egyetlen napot sem.


Én mindig akkor értem el legnagyobb eredményt amikor munkanélküli lehettem. Tudom hogy elsőre furán hangzik. Viszont ekkor élhettem a saját eszem utasításai szerint és nem pedig mások elvárásai szerint, ami elvonta volna a figyelmem a saját életem építésétől. Mindig tettem róla hogy megélhessek otthon "munkanélküliként" is. Például fősulis koromban évet halasztottam és addig a szülői hobbigazdaságban tevékenykedve éltem meg. De városi lakásban is hamar megtaláltam a módját annak hogy az eszem ne terelhesse el mások üzlete, vagyis a munkahely, hanem a saját életemmel foglalkozhassak. És ha az ember Szabad, akkor a többi jön magától.

2017. nov. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!