Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen munkában találhatnám...

Stefan12 kérdése:

Milyen munkában találhatnám meg a helyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leginkább az irodalom és a történelem érdekel meg a művészetek.

Ezekkel csak tanárként tudnék elhelyezkedni?

Érdekel még a média, a filmek világa, a rádiózás és a riportozás. Lényeg, hogy valami olyasmi érdekelne engem, amiben emberekkel vagyok, tudok társalogni és sokat beszélni, mivel beszélni is nagyon szeretek.

Talán még a pszichológia fogott meg, szívesen hallgatnám meg a másik embertársam baját és örömmel segítenék neki, de a pszichológiához úgy hallottam a történelem-biológia kéne, de én bioszból nem vagyok valami nagyon okos.

Ezek alapján milyen munka lehetne nekem jó, milyen Egyetemre/fősulira kellene jelentkeznem? Milyen faktot kéne felvennem most, középsuliban?



2017. júl. 2. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Keresd fel az iskolapszichológust, v nevelési tanácsadót. A szakembereknek van erre a kérdésre ún. pályaorientációs tesztjük.
2017. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Csak így mellékesen megjegyezném, azért a pszichológiát (szerintem) eléggé tágan fogalmaztad meg. Kicsit többet jelent ez a foglalkozás, mint hogy segítünk embereknek és mire eljutsz odáig, hogy egy ember tényleg hasznodat veszi, rengeteget kell tanulni és főleg tapasztalni.

Csak építő jelleggel jegyeztem meg, nem azért, hogy mindenképp belekössek. :)

Valamilyen tömegkommunikációs területen dolgozó, aki esetleg történelem témában közöl az emberekkel? :D Nekem ez jutott eszembe hirtelen.

2017. júl. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!