Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van rá esély, hogy még kinőhet...

Van rá esély, hogy még kinőhetem? Mit tehetnék ez ellen)?

Figyelt kérdés

Még mikor kisebb voltam (6 éven alul)nem féltem a sötétben se, se semmi ilyesmi, így visszagondolok és wow nagyon bátor voltam.

De, ahogy nőttem egyre jobban elkezdtem félni legjobban mikor sötét van (ez az ilyen elrabolnak az ukránok ijesztgetős sztorival kezdődött és, ahogy nőttem úgy egyre nőtt bennem a rémület, mivel egyre több cselekvést ismertem meg amiket az emberek tettek/tesznek és, hát egyszerűen rettegek. Rettegek a lakásba is, hogy bármikor betörhetnek és egyszerűen ezek a szörnyűségek vannak és valós a félelem, de ez már túlzás, hogy úgy, hogy nem vagyok egyedül itthon is félek lassan 17 évesen.

Még régebben több hónapig kísérő rémálmaim voltak, azok nagyrészt fiktív dolgokon alapultak és volt, hogy több óráig csak sírtam a félelemtől, mert egyszerűen hangokat és suttogásokat meg ilyesmiket hallottam, viszont ezt szerencsére kinőttem.

Viszont fogalmam sincs, hogy tudnám túlélni ezt a világot ilyen mértékű félelemmel és, persze kell lennie bennünk egy kis csipetnyivel, hogy óvatosabbak legyünk, de nem ennyire és egyszerűen szeretném lerázni magamról valahogy, mert nem akarom, hogy visszahúzzon.



2017. nov. 26. 01:44
 1/1 anonim ***** válasza:

A félelem,de inkább elővigyázatosság jó dolog, pláne, ha problémás környéken laksz, ahol mondjuk sok a nem idén barnult...


De csak addig jó, amíg az életed minőségét nem csorbítja.


Az alapján amit leírtál, valószínűleg érdemes lenne elbeszélgetned egy pszihomókussal... mert úgy tűnik, hogy egyedül nem tudod legyűrni a fóbiád.

2017. nov. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!