Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyi időbe telhet megtanulni...

Mennyi időbe telhet megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és már el szeretnék kezdeni zongorázni. Hetente 2x járnék.

2017. dec. 8. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Naponta 1-2 óra gyakorlással, 7-8 év alatt már elég jól tudhatsz zongorázni.
2017. dec. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:

Attól függ, milyen szintre szeretnél eljutni. A boci-boci tarkáig, Czerny/Cramer etűdökig, vagy Chopin teljes életművéig?

Pár hónap alatt el lehet jutni addig, hogy élvezhető zeneszerűség jöjjön ki a kezed alól, de a komoly szinteket évek, sőt évtizedek munkája elérni.

2017. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én is 14/L vagyok, és 3 hónapja kezdtem, heti 1x járok :) . Teljesen megéri, egyszerűbb darabokat mint a Régi francia dal, már tudok is ^^

Persze költséges, hisz kell valami amin gyakorolhatsz, egy elektromos zongora a minimum, ami azért belefáj 100-200 ezerbe is. De teljesen megéri, ha van rá pénzetek, és komolyan gondolod, akkor ne habozz, 20 évesen még hálát fogsz adni, hogy azért ilyenkor elkezdted :)

2017. dec. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs az offért, szerintem folyamaqtosan tanul az ember, de egy profibb szinte 5 év alatt egy kis tehetséggel és sok gyakorlással el lehet jutni szerintem :)
2017. dec. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mojjo ***** válasza:

@4:

"egy profibb szinte 5 év alatt egy kis tehetséggel és sok gyakorlással el lehet jutni szerintem :)"


Attól függ, mennyi az a kis tehetség, és mi az a profi szint. Mert mondjuk Liszt laza transzcendes etűdjei nem hiszem, hogy megvannak 5 év alatt, ha csak valaki nem elképesztő tehetséges - aztán etűdökről beszélünk. (Tudom, tudom, Chopintől/Liszttől kicsit mást takar ez a fogalom, mint előtte, de na... :) )


Mindenesetre jól látod, 20 évesen tökjó lesz, hogy már 14 évesen elkezdted. Hajrá neked is, meg a kérdezőnek is! :)

2017. dec. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lenne min gyakorolni, az egyik ismerősömnek van és ő fölajánlotta. Köszönöm a válaszokat :).
2017. dec. 10. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!