Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és most jutott eszembe az a nagyszerű ötlet, hogy zongorázzak. Persze csak hobbi szinten, mert ha ezzel akarnék foglalkozni akkor egy kicsit előbb kellett volna elkezdeni. Szóval a kérdésem: Ha magán tanárhoz járok heti 1 alkalommal akkor meggyi idő alatt tanulok meg úgy zongorázni, hogy el tudok játszani egy Beethoven Für Elise darabot?

#zongora #Beethoven #darab #magántanár #zenetanulás #hobbi zongorázás #tanár heti
2014. dec. 29. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Für Elise-t könnyű darabnak mondják, de van pár része amit kezdőnek igazi kihívás lejátszani. Úgy tudom zeneiskolában 4.es tananyag. Én mondjuk két hónap otthoni tanulgatás után tudtam lejátszani (az ismert részét, nem a teljeset).


Ami a lényeg: ez teljesen rajtad múlik. Meg persze a tanáron, ha skálákat és sok elméletet kezdtek tanulni akkor nagyon sokáig eltarthat.

2014. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Én 5-es vagyok zongorából év végén teszem le az alapvizsgámat belőle. De szerintem ha jó kottából jó módszerekkel csinálod 1-2 év és kezdőként nagyon jól fogsz tudni. 15/L
2014. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Bocsi előző voktam a Für Elist tegnap kezdtem el és holnap tökéletesítem utána gyakorlás és előadás
2014. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 
2014. dec. 29. 21:18
 5/5 anonim válasza:

Attól függ, mi a cél. Meg lehet tanulni akkordozni, ezeket variálva és fordítgatva egészen jól el lehet boldogulni. Ha ebbe energiát teszel, egy-két év és eljuthatsz olyan szintre, hogy jól szórakozz. Ha komolyzenét szeretnél tanulni, akkor sajnos nem hagyható ki a megfelelő előképzés. Összhangzattan, szolfézs, zeneelmélet....fájdalmas út. De ha kihagyod, hamar elakadsz az úton. A komolyzenei utat hosszabbnak, de hasznosabbnak találom, mert alapot ad a későbbi könnyűzenei irányokhoz, mivel a technikai alapok meglesznek és bizony a könnyűzenében is kell a zeneelmélet, mert azért az sem olyan "könnyű" :-)

És hogy az milyen hosszú? Egyéni képesség és ráfordított energia, tanár kérdése.

Sok sikert! :-)

2015. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!