Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jól működő szorongáscsökkentő...

Krisz_39 kérdése:

Jól működő szorongáscsökkentő módszert keresek?

Figyelt kérdés

Borzasztóan szorongok minden olyan dologtól ami a komfortzónámon kívül esik. Sajnos ide nagyon sokminden tartozik.


Tünet: Mellkasi diszkomfort érzet, fájdalom. Létezni tudok vele, csak az élet íze: Keserű. :-( Fizikailag rendben vagyok, csak a lelkem haldoklik.


Meditációt folyamatosan csinálom, csak a rendszeresség nem az erősségem. Inni nem akarok, drogozni sem. Gyógyszereket szedtem, de mindettől Zombi lettem. Úgyhogy nem szedek. A sport valamennyit segít. Több mint 30 éve van, néha eltűnik 1-2 hónapra aztán visszajön.


Kora gyerekkorban van a magja, vagy előző életben, nem tudom. Szinte mindenben megnehezíti az életem: Tanulás, munka, párkeresés, párkapcsolat, önfelvállalás, stb.


Nem vagyok olyan szituációban hogy bármiféle terápiát elkezdjek, vagy végigcsináljak. Viszont reggel és este tudnák fél órát szánni erre a dologra.


Köszönöm a jószándékú választ. :-)



2017. dec. 19. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Megdöbbentő dolgot fogok mondani. Tágítanod kell a komfortzónádat, de csak kis lépésekben, majd az új helyzetekbe annyiszor belemenni, hogy megszokd. Szorongani fogsz? Igen, eleinte nagyon, aztán kicsit enyhébben, majd semennyire. Jelzem ez hónapokig is eltarthat. Amúgy egy csomó olyan dolog van, amit nyugodtan kombinálni is lehet. Gyógytea, jóga, sport, relax, meleg tej, bátorító önközlések, stb.
2017. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hajszold a kalandokat,keresd az izgalmat! Ne akarj "biztonságban" lenni,mert a biztonság a gyávák menedéke!

Aki biztonságot keres,az nem életrevaló,mert az élet KALAND!

2017. dec. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Három módszert mondanék neked amik bár nem ilyen azonban hasonló szituációkban segítettek nekem.


1, Valahogy gyerek korom óta ösztönösen használom ezt, amikor úgy fognak el rossz érzések hogy annak nem tudom az okát. Elképzelem ezt az érzést mint egyfajta 3D geometriai ábrákból álló színes képet. Ösztönösen ráfokuszálva arra, ami valahogy a legjobban kifejezi ezt az érzést, valamilyen esemény szimbólumának gondolva ami az érzést okozza. Majd ezeket a geometriai ábrákat a fejemben elmozgatom, átszínezem vagy megváltoztatom a formájukat és ezt addig teszem, amíg az érés meg nem szűnik vagy nem enyhül jelentősen.


2, Vannak az életben olyan események amiknek tudom az okát, ám nem tudom őket befolyásolni. Amikor ezek lennének rám hatással, akkor felteszek valami zenét amiben váltakoznak a hangok és elképzelem, hogy az egyes hangokat a testem különböző pontjain érzem, mintha onnan szólna. Ez rendszerint a legtöbb próblémáról el tudja vonni a figyelmem miközben ellazítja a testem és a lelkem.

Nem szabad túlzásba vinni. Tényleg csak az ilyen helyzetekre való és bármennyire jól esik maximum napi 15 perc.


3, Amiben totál nem hittem, annyira egyszerű és annyira nevetségesnek tűnik, hogy kipróbáltam, főleg hogy annyi videót láttam, hogy működik. Na mondom erről könnyű bebizonyítani, hogy kamu. Nem sikerült. Az EFT-ről van szó. Keres rá a neten vannak videók és ingyenes letölthető anyagok róla.

Nem kell hinned benne, sőt nem baj ha nagyon nem hiszel benne, kipróbálod és kiderül működik vagy sem.


Ez a három vált be nekem.

2017. dec. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen a komfortzóna tágítása jó ötlet. Meg is tudtam tenni, mikor nem egyedül voltam. És kimondottan erre szántam az időt. Így munka mellett, már jóval kevesebb energiám marad erre a dologra.


Köszi a meditációs tippet.

2017. dec. 21. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!