Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy süllyedő hajón, ha többszá...

Egy süllyedő hajón, ha többszáz ember élete múlna azon hogy egy haldokló embert a vizbe kéne dobni, mit csinálnál? Habozás nélkül beledobnád, vagy nem de akkor sokan meghalnak?

Figyelt kérdés
2008. okt. 26. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán:D

Vedd figyelembe, hogy egy olyan helyzetben, mikor tömegeknek kell menekülni, mert különben meghalnak, máshogy működik az agy. Olyan, hogy kegyelem, meg együttérzés nem is létezik, mindenki magát, és a szeretteit menti. Ez teljesen normális, az agy a saját túlélését próbálja biztosítani. Esetleg akkor gondolkodik el ilyenen valaki, ha kiképzik, hogy ilyen helyzetben mit tegyen, azaz van gyakorlata.

Ráadásul ebben a kérdésben most egyértelmű a válasz, hiszen több ember élete többet ér, mint egyé.

2008. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bedobnam. Az az ember ugyis haldoklik, tehat nem elne tul, akkor minek haljon meg tobbszaz masik is?
2008. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze az ember nem szívesen tesz ilyen, de szerintem ez esetben maga a haldokló ajánlaná fel, hogy megy a többi ember életéért, meg ha én lennék a haldokló, úgy gondolnám, nekem már úgyis mindegy, de megmenthetek másokat.
2008. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ivben repíteném a vízbe.
2008. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szívtelennek hat...ha én lennék akit bedobnak hát..csalódnék az emberiségbe eléggé!! De ha tényleg így lenne h vkinek halni kell...ha már nagyon nagyon muszáj lehet bedobnám!! S jönne az örök bűntudat...szal jó kérdés!
2008. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is beledombnám. De szerintem sokan így tennének. Melyik a jobb: ha több száz ember élete szárad valakinek a lelkén, és még a haldokló is meghalt, vagy egy embert feláldozva többszáz ember életét megmenteni? És ennek a többszáz ember családját, szeretteit megkímélni, etc...


Ha pedig én lennék a haldokló, akkor feláldoznám magam. Bár nagyon fájó szívvel, de a másik oldalon pedig ott hajtana a kíváncsiság is, hogy létezik-e a világmindenséget összefogó, számunkra nem érzékelhető felsőbbrendű, természetfeletti hatalom? (mennyország, paradicsom, lélekvándorlás...) :)

2008. okt. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Elméletileg: Beugranék én mint akit bedobni készül a tömeg. Gyakorlatilag: mondanám hogy dobjunk be egy öreget.


Oka az ennél eggyel jobb kérdés:

-Mit tennél ha mint orvos el kellene döntened, hogy melyik embert mentsd meg: az újszülöttet aki előtt ott az élet de nem tudni hogy mi lesz belőle ha felnő, vagy az öreget aki rablógyilkos bár megígérte hogy többé nem fog rabolni és gyilkolni, de erre nézve nincs semmi biztosítékod. (tudom kicsit morbid, de ha erre válaszolsz akkor érteni fogod erre miért ezt válaszoltam)

2008. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

ha egy haldoklik és több 100an vannak rajtamkívül akkormért én dobjam bele?

mért nem más mért az én lelkemen száradjon?

2008. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bedobnám. Nagyon emócionális vagyok, és érzékeny, de ami azt illeti, bedobnám. Ha haldoklik, csak megkönnyebülés számára a halál. De ha belegondolok, hogy a vízben még fuldokolna is, lehet, hogy rásegítenék még valami könnyű és gyors halállal. Muszály lenne...
2008. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
inkább meghalnék én oszt ennyi
2010. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!