Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom az egyetemet, de még...

Utálom az egyetemet, de még mindig arra a szakra járok ami neked a legjobb, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen tudok tanulni, minden mást csinálnék helyette.Nehezek a vizsgák, iszonyú sokat követelnek ami nekem nagyon sok, de nem vagyok rossz képességű, a legnagyobb gondom azzal van, hogy nincs semmi másra normálisan időm, csak kicsit dolgozni meg tanuln,

és lennének más nagyon fontos kaliberű dolgok amikre kellene időt szakítanom és ezeket nem lehetne halasztani (nyelvtanulás, de nem nyelvvizsga, külföldön akarok dolgozni egy kimondott helyen ahova nagyon jó nyelvtudás kell) ez is a hosszú távu tervem, mar most is ott dolgozok az egyetem melett, csak semmire nincs időm.Külföldön képzelem el késöbb is egyetem után de ehhez nem kell a diploma, de mégis azt tanulom amiben most dolgozok és akarok is, de igazából felesleges hozzá!

Szerintetek van értelme befejezni?Félek, hogy nagyon fogom bànni, ha ott hagyom még ha nem is kell az adott munkához amit most csinálok és akarok is majd csinálni, de most sem érzem jól magam így


2018. jan. 9. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nem sok van hátra az egyetemből akkor célszerű lenne végigcsinálni.

Én csak fősulit végeztem de utána úgy éreztem hogy jobban tettem volna ha az érettséginél be is fejezem az iskolapad koptatását. Bár jeles tanuló voltam, tehát nem ezzel volt a gondom hanem azzal hogy az egész oktatási rendszert biorobot képző intézményeknek láttam. Ahol szófogadó alkalmazottakat gyártanak nem pedig sikeres és boldog egyéniségeket, akik otthon is képesek létrehozni saját megélhetési forrásukat, bármi is legyen az. Persze diploma után a magam feje után mentem szerencsére, ezért maximálisan boldog és elégedett vagyok az életemmel.

Ha ma állnák diploma előtt? Valószínű nem fárasztanám az agyam felsőoktatási intézményben. Persze aztán lehet hogy a nyugati "szabad" országokban kedvem támadt volna hozzá de idehaza biztos hogy nem, nincs az az erő ami biorobot képző intézménybe hajtana.

2018. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyetemi diploma bármikor jól jühet. Ha nagyon nem tudsz koncentrálni az egyetemi tanulásra, meg nyelvet is tanulni szeretnél, akkor miért nem szünetelteted egy fél, egy évig? Keresnél pénzt külföldön, meg nyelvet is tanuénál. Utána meg munka után folytatva az egyetem lehet, hogy felüdülés lenne újra.
2018. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!