Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Velem van a baj? Vagy mi?...

Velem van a baj? Vagy mi? Vélemény?

Figyelt kérdés

Észrevettem az utóbbi időben, hogy ha valami valakinek jobban sikerül (pl. verseny, akár vizsga, dolgozat) mint az enyém, akkor mindig szarul érzem magam. Ez az egész egyszerű is lenne, szimpla irigység. DE. Nekem is mindig nagyon jól sikerülnek, mennek a dolgok. Pl. most a felvételi is jól ment (központi, 88 pont), de egy valakinek jobb lett mint az enyém, és egyből nem is örültem annyira. És az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet ez? Megszokhattam már hogy mindig első helyen vagyok, és szarul esik ha valaki jobban teljesít? Vagy túlzottan nagy a megfelelési vágyam? Miért nem tudok örülni egy olyan dolognak, ami nekem is jól ment, 5-ös stb., hanem mindig a máséval foglalkozok, hogy miért nem az enyém a jobb? Amikor amúgy így is nagyon jól teljesítettem. Ez később még az élet különböző területein is gondot okozhat, hogy ennyire mindig a legjobb akarok lenni. Miért nem tudok kiegyezni egy jó hellyel, eredménnyel, miért mások eredményei izgatnak?

Mit tegyek ez ellen?

Vélemény?

14/L


2018. jan. 29. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem megválaszoltad a kérdéseidet. Mondjuk nem hiszem, hogy baj lenne, örülj a sajátodnak, majd rááll az agyad. :)
2018. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Maximalista vagy és lehet, hogy kicsit önző is. Nem az a baj, hogy mindig a legjobb akarsz lenni, hanem hogy nem bírod elviselni a 2. helyet. Ez a sportban akár még jól is jöhet, de az iskolában nincs jelentősége. Ha bekerülsz egy jó gimibe, majd az egyetemre is felvesznek, lesz egy jó állásod és sokat keresel, senkit nem fog érdekelni (téged sem), hogy 14 éves korodban volt-e nálad jobb tanuló az osztályban, vagy nem. Szerencsére az életben nem igaz az, hogy a győztes mindent visz. :)
2018. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!