Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi történik velem? Mit tegyek?

Mi történik velem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

lehet elég hosszú leszek és bocsi előre is ha helyes irasi hibak lesznek benne,telorol irok.

13 eves vagyok es iszonyatosan sok kétely es kerdes van most bennem. tudom kamasz vagyok de attol meg a kerdesekre valaszt szeretnek kapni.10 eves voltam mikor meghalt az utolso nagyim es bar o csak egy nagyi megis teljesen megvaltozott onnantol az eletem. szembe talalkoztam a halal fogalmaval, es elkezdtem gondolkodni. nem ugy ertem hogy a suliban az orakon elkezdtem tanulni hanem ez sokkal melyebb es maga az eletrol. nagyon nagyon sokat olvasok ezzert a szokincsem es a tudasom mar kiskoromban megvolt(7 evesen konyvet irtam) es a memoriam is nagyon jo, kepes vagyok a legkissebb dolgokat is megjegyezni(ami neha jo neha nem) szinten csak a tudasomat gyarapitja.na szoval miutan meghalt a nagyim hirtelen raebredtem ezzekre a tulajdonsagaimra es teljesen megvaltozott szamomra a vilag. mashogy nezzek mar ra.viszont egyre nehezebb is lett az eletem. apukam mindig is a legkissebb dolgokon is merges lesz es amikor merges akkor nem gondolkodik. siman,megbanas nelkul a fejemhez vagja hogy dagadt vagy,hulye vagy,sz@r vagy.stb.stb. ez megy szuletesem ota.mint emlitettem nagyon jo az emlekezetem ami ebbol a szempontbol csak rossz tud lenni mert megjegyzem ezeket a mondanait. apukam jo ember,szeret engem,a legjobbat akarja nekem,de amikor merges(ami sokszor van) akkor mas ember lesz.emiatt totalisan is elvesztettem a magabiztossagom.nem engedek senkit se magamhoz kozel mert felek hogy elvesztem.kozbe jatszik az is hogy anyukamtol orokoltem genetikailag azt hogy nagyooon izados vagyok. a tenyerem folyamatosan izzad es az egesz testem is. mindig.meg mikor alszom is. es ez nagyon kellemetlen.a tesit alapjaraton nagyon szeretnem mert nagyon jo vagyok benne de nem merek semmit se tenni mert az osztalytarsaim kirohognek amikor nagyon leizzadok.majdnem minden egyes ember sajnalkozva vagy vigyorva kommentalja ezt. ez is nagyon szarul esik. kissebb rendunek gondolnak mikozbe pont ugyanannyi vagyok mint ok! csak tul hulyek hogy ezt felfogjak. ez a bajom. az egesz rohadt vilag hulyul.jonnek a technikak uj telefon uj tv uj kocsi es lassan robotok dolgoznak helyettunk. egyre lustabbak leszunk es egyre inkabb feledesbe merul az a szo kitartas. en kulonc vagyok mindig is az voltam. nem tudom mit tegyek. haggyam magam es valjak olyanna mint ok? szelfizgessek es instagramon posztolgassam hogy eppen kivel es mit csinalok?! vagy inkabb maradjak ilyen es legyek egyedul.velem van a baj vagy veluk?? gondoltam mar a pszichologusra de en nem vagyok az a fajta aki eljarna oda. ami pedig szamomra a legilyesztobb(volt mostanra nagyabol megbekeltem vele)hogy olyan 12 evesen elkezdtem valamit erezni a lanyok irant. es szep lassan arra dobbentam ra hogy a lanyok neha sokszor jobban bejonnek mint a fiuk. ez apukam miatt lehet? vagy tenyleg lehetseges hogy leszbikus lennek? nagyon jol tudom hogy tinikorban ez tok normalis de szerintem en mar atleptem azt a hatart.foleg ha mar ezt 12 evesen kezdtem el ereznk..letszives valaszoljatok es a rossz indulato szemelyekre meg nem vagyok kivancsi,mashol veszekedjenek.



2018. jan. 3. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehogy olyan legyél, mint a sok divatmajom, mert akkor elveszted az egyéniséged. Engem folyton kinevettek a hajam miatt, meg azért, mert "langyi" zenét hallgatok, de megtanultam egy idő után nem foglalkozni ezekkel a kritikákkal. Én ha akarnám se tudnék divatmajom lenni, vagy olyan ember, aki másoknak megfelelő, mert rosszul érezném magam a testemben. Szerintem teneked se lenne jó, ha selfizgetnél, vagy olyan lennél, mint a többiek.


Én is olyan vagyok mint apukád, ha mérges vagyok, akkor bunkón beszélek még a párommal is, viszont bocsánatot kérek mindig és megbeszéljük a dolgokat. Nem szép, hogy ilyeneket mondd rólad mérgében, de nyugodtan megbeszélheted ezt vele. Elég nagy vagy már hozzá, hogy arról beszélgess vele, téged mi zavar.


Annó bizonytalan voltam magamban a sok rossz dolog miatt, az öngyilkosság is megfordult a fejemben, és az, hogy talán meleg vagyok. Egy idő után magabiztos lettem, miután a párommal elkezdtünk levelezni egymással. Mesélt magáról, a szörnyű gyermekkoráról, és így jöttem rá, hogy vannak sokkal rosszabb dolgok, mint amik velem történtek. Belé szerettem, de nem csak vonzalom volt, hanem igaz szerelem. Rájöttem, hogy a "melegség" csak az önbizalom hiány miatt fordult meg a fejemben.


Ezt azért mondom el, mert nekem ez segített a bizonytalanságom leküzdésében. Jobban mondva Ő segített, a párom. Levelezz másokkal, vagy beszélgess, az emberek meg történetek megismerésével sokat lehet fejlődni, nem kell pszihológushoz járni. Edzeni otthon is edzhetsz, így a testedre se mondhatnak semmit, és magabiztosabb is leszel. Talán még az izzadás is lentebb hagy. Ne érdekeljen túlzottan mások negatív véleménye, főleg a beszólós vélemények, és ne hagyd, hogy tömegemberré válj!

2018. jan. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Végül elmentél pcihológushoz?
2018. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
suli pszichológusnál már voltam pont 1 napja, ő megállapította hogy bizony járnom is kell mert ez az egész összefügg. a szüleimmel már beszéltem, mindent nem mondtam még el nekik(pl. leszbikusságot mert édesanyukám nagyon hívő és ez a vallás megtiltja az azonos neművel való együttlétet). Próbálok beilleszkedni az osztálytársaim közé,próbálok megváltozni csak ezt egyedül elég nehéz véghez vinni. Szabad időmben elkezdtem megint írni és egy blog oldalam is van/lesz ahol majd kisebb történeteket írok,remélem hogy ez talán valahogy picit segít rávezetni hogy milyen úton haladjak tovább.
2018. jan. 25. 18:24
 4/6 anonim válasza:
És van valaki melletted? Aki megért?
2018. jan. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs. ez a nagy bajom. hogy nincs. apukámat elfelejthetem ő tőle már az égvilágon semmit nem várok, anyum kedves de ő se az a személy akinek szivesen mesélnék, barátaim vannak többen is de nincs olyan akire azt tudnám mondani hogy megbizom benne.volt egy legjobb baratnom vele szinte testverek voltunk,mindig egyutt voltunk de ő elment más suliba és nem akar találkozni a volt osztalytarsaival:(. szoval igen tutal egyedul vagyok.
2018. febr. 2. 06:58
 6/6 anonim válasza:
Esetleg egy barátnő az osztályból? Akinek ha elmondod szerinted elfogad? Ha nincs, javaslom, hogy anyukáddal beszélgess vele erről(pl.úgy,mintha egy barátnőddel történne mindez, és meglátod, hogyan reagál.)
2018. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!