Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rettenetes és kiállhatatlan...

Rettenetes és kiállhatatlan vagyok, hogyan fejlesszem magam?

Figyelt kérdés

Ingerlékeny, hideg, arrogáns, távolságtartó, képmutató és okoskodó vagyok. Ha épp nem undokul viselkedek, akkor meg önző módon csak magamról beszélek.

Már saját magamat is idegesítem. Régen csöndes, kedves, visszahúzódó gyerek voltam, nem ilyen visszataszító hárpia. Hogyan fejlesszem magam? Gyűlölöm, hogy ilyen vagyok.


18/L



2018. febr. 7. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Az is megoldás ha az ilyen ember egyszerűen nem pofázik állandóan. Ismerem a fajtád . Egyfolytába beszél míg össze nem veszik mindenkivel. Az ilyen embert mindenki utálja. Ismertem egy ilyen csajt. Mindenki utálta őt is.
2018. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az, hogy egyfolytában beszélnék, enyhe túlzás. Váltakoznak ezek a periódusok, mikor beszédes, ingerlékeny vagy magamba forduló vagyok.

Viszont tény, hogy egyre kevesebb ember kedvel, legalábbis én így érzem.


Mindenestre köszi az építő jellegű tanácsokat, kedves első.

2018. febr. 7. 21:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha észreveszed, hogy csinálod, akkor hagyd abba. Ha feszült vagyok, akkor én is ilyen vagyok. Próbáld valamivel megnyugtatni magad. Lehet, hogy amint meglátod azokat az embereket, rögtön előjön a feszültséged, tudod, hogy ilyennek gondolnak, mert így viselkedsz, és ezért tudat alatt tartod magad hozzá. Egy kicsit tedd magad lejjebb, az ő szintjükre, kérj tőlük bocsánatot, fogd rá a menstruációra, öleljétek meg egymást és utána legyél velük kedves, vagy maradj csöndben.
2018. febr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tök jó, hogy elismered, ez már bőven jó irányba vezet :)


jó ötlet a hallgatás, próbálj meg minél többet hallgatni, valóban figyelni az embertársaidra, megismerni őket, kérdezni tőlük, őket beszéltetni


mielőtt te beszélsz, akkor is tarts szünetet, adj magadnak esélyt a lehiggadásra


és nem csak te lehetsz a közvetlen hibás, biztos jó emberekre pazarlod az idődet? vizsgáld felül a kapcsolataidat, semmitmondó látszatkapcsolatok helyett legyen kevesebb, de minőségi barátod, akik rosszabb időkben is kitartanának melletted

velük könnyebb lenne emberibbnek maradnod :)

2018. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az ingerülékenységem hihetetlenül csökkentette a feldolgozott cukrok és fehérlisztek fogyasztásának abbahagyása.


Továbbá azt is tudom ajánlani hogy vagy beszéld meg valakivel a dolgaid. Vagy beszéld meg magadban. Amikor kifejezed magad sok olyan dologra kaphatsz választ amit csendben nem találnál meg. Meglehet hogy ez így elsőre hülyeségnek hangzik. De én sok választ kapok magamtól is amikor szavakba öntöm a gondolataim. Gondolom az írással is működhet a dolog.

2018. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#3, #4, #5: köszönöm szépen a hozzászólásaitokat. Elgondolkodtam azon, amit írtatok. Igyekszem figyelni ezekre a dolgokra, és megfogadni a tanácsaitokat. Köszönöm!
2018. febr. 11. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!