Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kiégtem, vagy egyszerüen...

Kiégtem, vagy egyszerüen lusta vagyok?

Figyelt kérdés
27évesen csak az utóbbi másfél évben találtam meg azt a munkát amit igazán szeretek csinálni. 18éves korom óta dolgozom, de eddig csak olyan munkahelyeim voltak ahol csak a pénz miatt dolgzotam, de közben utáltam csinálni, és minden munkanapot büntetésképpen éltem meg. A jelelegi munkámat kezdettől fogva élveztem, és persze motivált a közel kétszer akkora fizetés is. Olyannyira belemerültem, hogy tavaly minden hónapban, kb 350órát dolgoztam minden hónapban. Ez persze konfliktushoz vezetett itthol, a menyasszonyom egyre kevésbé tolerálta, hogy a munkám miatt kevés időt töltünk együtt. Idén januárig tartott ez a lendület amikoris már nekemis elegem lett a folytonos munkából, és kezdtem egyre több időt itthol tölteni. Ezalatt ellustultam, és már sokkal kevésbe van van kedvem dolgzoni. Januárban már csak 140órát dolgzotam, és most februárban mégkevesebb lesz. A múlthéten nem dolgoztam egyáltalán, és jólesett az itthoni semmittevés. Mindeközben úgyérzem, hogy kezdek kicsit depressziós lenni, amiért elmúlt az ambicióm, és csak lustálkodom, mert semmi máshoz nincs kedvem. Hogyan lehetnék újra motivált?

2018. febr. 20. 13:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet fúrcsának találjátok, hogy hogyan lehet egyik hónapban 350órát, a következőben pedig csak 140et dolgzni, és milyen főnök nézi el, ha egy hétig nem dolgzik az alkalmazott. Mielőtt valami törvényen kivülire gondolnátok, elárulom, hogy taxizásról van szó.
2018. febr. 20. 13:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Az vette el a kedved a munkától hogy a párkapcsolatod kárára kezdett menni. Olyan jövedelemforrás kell ami mellett eleget lehettek együtt és van időd a magánéletedre. Tapasztaltam ilyet, hogy a családom háttérbe szorult a sok munka miatt amit nem otthon végeztem és nem is a saját tulajdonú munkahelyen. Ezért otthoni munka és szabadságmániás lettem. Csak a szabad életet biztosító, például otthoni megélhetési források érdekeltek. Úgy hogy teljesen a magam ura lehessek. Ez nagyon bejött, azóta gyöngy életem van és a hozzátartozóimnak is tetszik. Ugyanakkor így már hajlandó vagyok a maximumot nyújtani a tevékenységeimben. Míg a hazai alulfizetett állásokkal kapcsolatban nem túlzás de fóbiás lettem, mivel egykor a családom látta miatta a kárát. Mivel sok idő- és munkabefektetés volt és kevés eredménnyel.
2018. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondhatni énis szabadságmániás vagyok. Ezért is tetszett kezdetben ez a munka, mert nincs főnök aki megmondja, hogy mit csináljak, mikor és mennyit dolgozzak. Ha akarok reggel 6kor kezdek dolgozni, ha pedig úgy tartja kedvem akkor délután 14kor. Csakhogy a napi 12órát le kell dolgozni függetlenül attól, hogy hánykor állok neki, mert ebben a szakmában nem pontosan úgy müködik, hogy csak éppen annyit dolgozom amennyi pénzre épp szükségem van. Havi 140órával kb nullára jövök ki, ha ennél kevesebbet dolgzom akkor nemhogy nem nyerek semmit, hanem még én fizetek rá. Ahhoz hogy profitra tegyek szert, énnál sokkal több munkaóra áll a dologban. Adózni akkoris kell ha az autó áll, és a törlesztőjét is ugyanúgy kell fizetni. Éppen csak az üzemanyag és az amortizázció nem számit költségnek olyankor amikor nem dolgozom.
2018. febr. 20. 13:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Még kb egy évnyi munkával letudnám az autó törlesztőjét, és onnantól kezdve jóval kevesebb lenne a kiadásom, de úgyérzem, hogy nemtudnék még egy évet igy folytatni, és inkább feladom. Eladom az autót és kifizetem belelőle a hitelt, de akkor ugyanott lennék mint ahol elkezdtem, és ismét robotként kellene dolgozzak minálbérért.
2018. febr. 20. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!