Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az emberről, aki gyűlöli az életét, mert lelkibeteg és magányos, mégis arra gondol hogy így kell tovább élnie, mert lehet másnak még rosszabb és az öngyilkosság sem megoldás?

Figyelt kérdés
2018. febr. 24. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Azt, hogy biztos nem magától lett ilyen, hanem a környezete tehet/tehetett róla.

Az meg baromság, hogy azért ne legyünk szomorúak, mert másnak még rosszabb. Kit érdekel más, ha te sem érzed jól magad?

De attól még nem kell szomorkodni, meg öngyilkosságot fontolgatni, csak meg kell próbálni a legjobbat kihozni a helyzetből.

2018. febr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De ha a legjobb is egy nagy siralom?

Ha úgy él, mintha nem is létezne?

2018. febr. 24. 19:03
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Imádom mikor azt mondják, hogy az öngyilkosság nem megoldás. Dehogynem, méghozzá a legefektivebb. Gyorsan megoldja minden problémádat az életben, igaz, te már nem leszel, hogy lásd milyen lett, de minden esetre lekerült a teher a válladról. Megoldás, de nem erről szól az élet, hogy a vége előtt feladjuk. A moziból sem megyünk ki a film felénél, mert lehet, hogy éppen a másik felétől a filmnek eldobtuk volna az agyunk.
2018. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy kimegyek a felénél.
2018. febr. 24. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy nekünk mi a véleményünk róla, hanem az, hogy önmagáról mi a véleménye. Nem utálnia kellene az életét, hanem megkeresni az okot, vagy okokat, ami ezt kiváltotta. Ha nagyon mélyre süllyedt, akkor csak segítséggel tud ebből kilépni. Én is voltam ebben a cipőben és megtaláltam azt, aki segített talpra állni.
2018. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
55%
Nekem nem szokott különösebb oka lenni. Néha rám jön és rajtam ragad. Próbálok tenni ellene, kisebb sikereket értem már el. Öngyilkosság mindenre megoldás lenne, ha nem lenne senkim aki fontos számomra. Meg egy kicsit reménykedem, hogy idővel változnak a dolgok pozitív irányba. Velemenyem magamról hmm intelligens, 0 szociális képesség, minden érdekel, de mindent hamar megunok, burkoltan kedves vagyok. Szép napot :)
2018. febr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok egyedül ezzel.

Utolsónak írtad, hogy csak úgy jön.

Igen, nekem is rendszeresen. Van hogy jobb, van hogy rosszabb.

Te szedsz esetleg valamilyen gyógyszert

2018. febr. 27. 18:44
 8/10 A kérdező kommentje:

?

Köszönöm ha válaszolsz! :)

2018. febr. 27. 18:46
 9/10 anonim válasza:
Semmit nem szedek, próbálom kerülni azokat a dolgokat amik negatív módon különböztetnének meg másoktól. Meg hogy őszinte legyek, nem hiszem, hogy bármely gyógyszer végleges megoldást tudna nyújtani a problémára.
2018. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3.: Igen mert az öngyilkosság minden bizonnyal megoldás az élet problémájára. Az ha valakinek ez a gondolata van akkor az illetővel beszélni kell és segíteni neki amiben tudunk. Nem azért vagyunk emberek hogy másoknak adjunk a szájába "jobbnàl jobb ötleteket" hanem azért hogy együttérezzünk vele.
2018. márc. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!