Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság megoldás a...

Az öngyilkosság megoldás a problémára, ha a probléma az élet?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam egy idézetet, ami ezt állította. Arra volnék kíváncsi, ti mit gondoltok erről.
2010. jún. 8. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem nem
2010. jún. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is :(
2010. jún. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Ez eléggé relatív. Véleményem szerint az életben csak rossz dolgok történnek, csak vannak olyan rossz dolgok, amik számunkra jól jönnek ki.
2010. jún. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ha a problémád az életed akkor nyilván megoldás. ha tényleg semmi remény. de olyan nincs. viszont önsajnáltatós depressziósok vannak.
2010. jún. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

NEM! Örülj, hogy létezel. :) Annyi szép dolog van az életben, inkább azokra kellene koncentrálni...

Sajnos vannak olyan emberek, akik "betegek" (károsultak, mondjuk tolókocsiban ülnek vagy vakok) és ha engem valami csalódás ér, sűrűn eszembe jutnak, hogy nekik micsoda akaraterejük van, és rájövök, hogy igazuk van, mert az életben a legkisebb apróságok is tudnak örömet okozni, és sosem szabad(na) feladni! :)

Egy pesszimista lány vagyok, de az öngyilkosságról lemondtam örökre, mert az életem megbecsülöm, ha már kaptam. :)

Egyébként van egy tolókocsis és egy vak ismerősöm, és félelmetes, hogy milyen életerősek, látni rajtuk, hogy akarnak élni... és ez annyira jó. :)

Bocsi, hogy sokat írtam.

20/L

2010. jún. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

00:31-es vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy én szívesen beszélgetek veled, vagy meghallgatom/elolvasom a problémáid, és -ha tudok- segítek, amiben csak tudok. :)


Ajánlok neked egy oldalt, amit olvass el!


[link]

2010. jún. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
semmire sem csak egy megoldás van.. :) ez olyan, mint amikor éhes vagy, de nem akarsz enni rántotthúst mert félsz, hogy elhízol és eszel inkább párolt húst :) = nem leszel éhes és nem is hízol ..
2010. jún. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért nem, mert a problémák előbb-utóbb megoldódnak, fellélegezhetnél, de hoppá! -te közben megölted magad, mert azt hitted, ez a kiút. Neked ugyan már mindegy akkor, de a családod ne élje át a fájdalmat. Persze naaaagyon ritka esetekben, ha tényleg vége mindennek, akkor ne vergődjünk végig még 10-20-50 évet.
2010. jún. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az élet a cél nem a halál...!"

/Rómeó és Júlia/

Lehet, hogy ez most nem tartozik ide, de ha ez az egy sor eszembe jut, mindig erőre kapok tőle, még ha elég rossz hangulatomban vagyok is..:)

És amúgy is, nem a mi dolgunk elönteni, hogy mikor lesz vége az Istentől kapott életnek. Hiszen ez egy ajándék.

[link]

Bár ne értsd félre, én nem feltételezem rólad, hogy ilyesmi hajlamod lenne, tudattad is a kérdésedben, hogy csak véleményeket kérsz ki. De remélem azért nem baj ha ezt is leírtam;)

2010. jún. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!