Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Napokig el tudok lenni egyedül...

Napokig el tudok lenni egyedül és jól érzem magam?

Figyelt kérdés

Az elején tisztáznám hogy nem vagyok antiszociális, egyszerűen csak introvertált. Vannak barátaim de messzebb laknak, hétköznaponként estig elvagyunk a városban, viszont hétvégente csak ritkán találkozunk, azokat családdal vagy egyedül töltjük, esetleg iskolán kívüli barátokkal. De persze van amikor bemegyünk a városba enni, kávézni, mozizni, sétálni, vagy csak úgy lógni. Nagy ritkán bulikba is, de oda én csak végső esetben megyek, nem az én világom. Nyáron persze dolgozok is emellett meg többször kimozdulok, de akármennyire is szeretem a barátaimat, nem tagadom hogy imádok egyedül lenni. Van hogy napokig el tudok lenni a házban úgy hogy nem unatkozok, sorozatozok, olvasok, írok, rajzolok, tanulok (itthon legalább annyi tudást felhalmozok mint az iskolában), egyszerűen átváltok egy nyugis, alkotó üzemmódba és fejlesztem magam, és ettől teljesen boldog leszek.

De ezt néhányan furcsának gondolják, a szüleim sem értik hogy tudok napokig ellenni magamban, sok korombeli fél napot sem bír ki teljesen egyedül. Néha olyan érzés mintha valami nem stimmelne velem, míg mások odakint élik az életüket, szocializálódnak mindenfelé én itthon ücsörgök és élvezem ezt. Egyáltalán nem unatkozok sőt, úgy kell nekem az egyedüllét időnként, mint a friss levegő.

Azt is furcsállni szokták hogy magamtól tanulok olyan dolgokat amik érdekelnek, pedig szerintem ez teljesen normális.:D

Azt gondolom hogy vannak itt bőven introvertáltak, de ti is el tudtok lenni akár napokig egyedül úgy, hogy az teljesen feltölt titeket? És ti is kaptok hasonló kommenteket családtagoktól vagy ismerősöktől, hogy többet kellene kimozdulnotok? Mit lehet erre válaszolni?



2018. márc. 24. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Szia:)

Igen én is ilyen faja lennék.

Sőt ugyan barátaim vannak de én szinte egyáltalán nem járok velük el "helyekre".


Persze hogy el tudok lenni és nem hogy ez a jó érzés a napok múlásával csökkenne hanem ellenkezőleg minél többet vagyok így annál jobban élvezem. Olyan tiszta és megnyugtató érzés .


A közeli családom már megszokta mivel mindig is ilyen voltam noha mikor még "fiatal" voltam 14-15 akkor azért próbálták erőltetni.


Az ilyen kommentekre talán azt lehet válaszolni hogy ez téged igazán boldogsággal elégedettséggel tölt el.Az már más kérdés hogy ezt nem mindenki tudja megérteni.

2018. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Nincs abban semmi különös, amiről írsz. Legalábbis egy másik introvertált ember számára. Én is az vagyok, és teljesen jól elvagyok egyedül nem pár napig, hanem akár évekig is. Nem igénylem más emberek társaságát. Egyetlen barátnőm van, de őt se láttam élőben már vagy fél éve. Nekem igazából terhemre vannak az emberek, egyedül a férjem társaságát tudom elviselni, ami kész csoda, hiszen egész nap együtt vagyunk. Ő az egyetlen kivétel az életemben. Persze így is szükségem van valamennyi egyedüllétre.

Amit én csinálok, az mondjuk már túlzás, mert kezd elmenni a szociális fóbia irányába, de nálad nem látok ilyen problémát, hiszen sok időt töltesz a barátaiddal is. (Legalábbis nekem ez már sok, én lekaparnám a falatg, ha ennyit kellene emberek között lennem :D)

2018. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ennek örülök, akkor vagyunk egy páran akik hasonló cipőben járunk, nincs benne semmi különös.:D

Néha már én is a falat kaparnám, mondjuk a péntekek rendszeresen ilyen hangulatban telnek, szinte már számolom a perceket amikor végre haza eshetek, olyan szinten leszívnak az emberek hogy az már szinte ijesztő.

Barátokkal pedig bármikor szívesen megyek bárhová, de azért tudok örülni neki mikor elmaradnak a programok valami miatt.:D

2018. márc. 24. 19:40
 4/4 Metionin ***** válasza:
Én is így vagyok, ha nem kellene pl. boltba meg dolgozni mennem, akkor egy hetet is el tudnék úgy tölteni hogy nem szólok emberekhez. Kimozdulni kimegyek én pl. futni de egyedül.
2018. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!