Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Magas kortizolos/PCOSos...

Magas kortizolos/PCOSos betegek? (elsősorban hölgyek) Férfiaknak nem nagyon ajánott olvasmány következik.

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok, a fentebb említett két betegség sanszos.

Nagyjából 4 éve élem ezt a poklot, földi börtönt, de azt hiszem a véghajrá most ért utól. Mindkét vizsgálattal egy hónapot kell még várjak, hogy bármi kiderüljön, de a napokban nem sokon múlt, hogy elkössem a nyakam egy kék, piros csíkos sállal, ijesztő gondossággal terveltem ki minden részletet. Sírtam egy sort az egyetemen, hazajöttem, elmenekültek a szobámba, ott is sírtam egyet, aztán elmentem vásárolni itthonra kaját az anyámmal, ott is sírtam egyet, persze mindenhol ügyeltem rá, hogy ne lássák. Nehezen megy már minden nap, ennyire mélyre még nem kerültem az évek alatt, és félek, hogy nem fogom bírni. Nagyjából 12 vagy több órát alszom mostanság, mert tudom, hogy nem lesz ennek jó vége, ha ébren vagyok, depresszió elleni gyógyszert pedig nem tudok beszerezni, nem hiszem, hogy kiírnák, de lelkileg fáradt vagyok.

Rettegek a jövőtől, gondolom tudjátok mivel jár ez a két betegség, nagyjából azonosak a tünetek, egyetlen pozitívum, hogy szerencsére nem vagyok csubakka. Szexuálisan nem vagyok vonzó, bár az arcom “szép”, de sírhatnékom van a tükörtől.

Állandóan fáj a fejem, a hátam, van egy csúnya banyapúpom, tele vagyok striákkal, heges a bőröm a rengeteg pattanásszerű képződménytől, plusz vannak azért sebek is, ráadásként kaptam akciósan.

Valószínűleg soha nem leszek elviselhető látvány magamnak, vagy úgy bárkinek. Ebből kifolyólag a libidóm is a tengerszint alatt van 3 méterrel. Ráfogtam erre, hogy aszexuális vagyok.

Nem látom a fényt az alagút végén, nem lesz soha annyi pénzem, hogy helyrehozassam a testem, nem hiszem, hogy ezt el tudom így fogadni, de ami aggaszt, az a lelkem, és hogy ennyire nem vagyok magamnál. Kívülről próbálom adni a vicces embert, aki tréfát tud mindenből űzni, de újra meg újra összeroppanok. Próbáltam családdal vagy barátokkal beszélni erről, nem bírják hallgatni a nyavajgásom, én meg már nem töröm magam, nem mondom el senkinek, csak magamnak, álombasírott estéim vannak. Nem akarom már hallani ezt a maszlagot, hogy “másoknak rosszabb, nincs kezük, lábuk, fejük” “fárasztó hallgatni” ezért döntöttem amellett, hogy inkább megjátszom magam, hátha egyszer azzá válok, de nem sikerült.

Tele vagyok sikertelenséggel, csalódással, csökkent a szellemi képességem, pedig anno erre voltam a legbüszkébb, úgy érzem szellemileg leépülőben vagyok, egy romhalmaz, ami senkinek nem kell, még a saját gazdájának sem.

Valami túlélési praktikát tud bárki javasolni? Esetleg, hogy pénz nélkül hogy lehet korrekciót végrehajtani a testemen? Mennyi idő? Kihez forduljak? Hogyan tovább? Van tovább?

Úgy tűnhet, hogy csak a lelki bajaim írom ki, vagy nem tudom, de a teljes lényem nincs rendben.



2018. márc. 30. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az a vonzó,aki szexuálisan felszabadult és dug összevissza!
2018. márc. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát a lényegre kaptam választ, köszönöm...:D Szar közérzettel a legkisebb bajom, hogy dugok e össze-vissza.
2018. márc. 31. 00:11
 3/6 momoka 2002 válasza:
Van valami komoly celod ami fele tartasz? Amit kituztel magad ele? Ha nincs itt az ideje, hogy legyen. Kezdj el mozogni es dietazni. 3as kezelessel gyorsan megvaltozhat minden. Es akkor talan a gondolataid is.
2018. márc. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát rövid távú cél, hogy még életben maradjak pár hétig, amíg meglesz néhány vizsgálat. Kb onnantól írnak ki valamilyen gyógyszert, de nem tudom, az lenne a megváltás, tényleg segít? Igazából annyira a béka popsija alatt vagyok, hogy nem tudom, meddig tudom kihúzni ebben az állapotban, ma is iszonyat fej-nyak-hátfájással keltem, nyomott az agyam, alig bírok gondolkodni, de még tanulnom is kell a tantárgyaimra, plusz itt a húsvét, nekem meg csak negatív gondolataim vannak a fejemben. Ha 100% a max teljesítő képesség én olyan 20-on vagyok. Elég frusztráló, hogy ennyire nem tudok figyelni, régebben kiemelkedő volt a tanulmányi erdményem, most meg kb úgy élem ezt meg, mint aki fiatalkori demenciában szenved. Az utóbbi hetekben meg nem kicsit erősödött ez fel.
2018. márc. 31. 09:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban PCOS-od van, akkor ez egy kezelhető dolog, nem gyógyítható, de azért nem reménytelen a helyzet. Már csak egy kis idő, kapsz gyógyszert és minden rendbe fog jönni, kordában lehet tartani a tüneteket. Egy életmódváltás is jót tenne :) Könnyű mondani, tudom, de próbálj meg lefogyni. Diéta és mozgás, a szellemnek és léleknek is jót tesz. Striái szinte mindenkinek vannak, majd elhalványodnak idővel. Képzeld, még nekem is vannak pedig 50 kiló vagyok vasággyal és soha nem változott drasztikusan a testem :D Ne add fel, acnés hegek kezelésére is vannak lehetőségek, az ovulációval kapcsolatos gondokra is van gyógyír, ezt majd a doki úgyis elmondja. Olyan sok mindennek lehet örülni az életben, próbáld meg te is meglátni a jót és a szépet. Minden jót kívánok neked! :)
2018. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is nő vagyok. Meddőségi és hízási proglémával fordultam dokihoz. Bár nem rövid idő alatt híztam meg, de de jelentősen, és a leadása nem megy.

Volt hormon vérvételem, ott a kortizol 710nmol/l lett, a normál érték 536nmol/l-ig jó...


Neked menni a kortizol?


Még van pár nap az orvosig, de mindent összeolvastam a Cushing betegségről, agyalapi mirigy, mellégvese daganatról, és eléggé betojtam....

Olvastam, hogy stessz miatt is emelkedhet a szint, ami az életemben igen jelen van, de laikusként nem gondolom, hogy ennyire megemelné a szintem. Vagyis azt se tudom ez a 710nmol/l mennyire kiemelkedően sok...


Neked mennyi volt? Végül történt a kivizsgálás? Megvan e probléma?

2018. dec. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!