Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek felelőtlen dolog...

Szerintetek felelőtlen dolog 10-15 ezer forinttal lottót játszani heti rendszerességgel?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy álmom, hogy egyszer bejön. Bár tudom, erre nagyon kevés az esélyem. Van aki hasonló cipőben van?

2018. ápr. 6. 04:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha családod van, ne verd el a ti pénnzetek.

Ha a szüleiddel élsz, ne verd el az ő pénzük.

Ha egyedül élsz, akkor se verd el a te pénzed.


Szerinted bejön majd az ötös?

2018. ápr. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem elég lenne skandin vagy hatoslottón nyerni. Ötöslottóval keveset játszok mert azt totál reménytelennek tartom. Lottót csak is úgy lehet venni, hogy elveri az ember a pénzét? Befektetésnek nem vehető?
2018. ápr. 6. 04:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vehetö befektetésnek, ha reális haszon van rajta. A lottó viszont úgy van kitalálva, hogy a várható nyeremény mindig negatív legyen, azaz nekik folyjon be folyamatosan a pénz.


Az álmok akkor jók, ha megvalósíthatóak. A tied (mármint hogy sok pénzed legyen) is megvalósítható, de nem úgy hogy egy feneketlen lyukat próbálsz meg feltölteni.

2018. ápr. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

A lottózás önkéntes adófizetés. Nem fizetsz anélkül is épp elég adót?

Szerintem hogy mennyire felelőtlen dolog, attól függ, hogy mennyit keresel: csak a felesleges pénzed mondjuk max. tizedét érdemes ráfordítanod. Játéknak szabad felfogni, nem befektetésnek.

2018. ápr. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Ne csak úgy összevissza játssz, hanem mindig írd fel, hogy mikor mennyit költöttél rá, és hogy mmikor mennyi volt a bevételed, akkor majd látod, hogy mennyire éri meg hosszabb távon (csak annyira, amennyire megéri játékra pénzt kiadni: ha szeretsz játszani, akkor több pénzt is megér, de ha már azt veszed észre magadon, hogy csak idegesít, hogy még mindig mínuszban vagy, akkor hagyd a fenébe, költsd inkább valami olyanra, ami örömöt ad).
2018. ápr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Meglátásom szerint tisztán szerencsén alapuló játékot nem érdemes nagy tételben játszani.

Ha már ennyit akarsz költeni, akkor valamilyen sportfogadást gondolnék én.


Az ötös lottó nyerési esélye 1 : 43 949 268

A hatoslottó nyerési esélye 1 : 8 145 060

A skandináv lottó nyerési esélye 1 : 3 362 260


Szerintem a 1 : 8 145 060 és a 60 : 8 145 060 az nem nagy különbség


Na meg az sem mindegy, hogy mi fájna jobban: nem játszani, vagy játszani veszteséggel.

Ha neked ez nem hiányzik a kasszából, nem valaminek a rovására játszol, hanem csak szórakozásból, akkor tedd azt. Befektetésnek nem jó. Akkor már inkább tőzsdéz, vagy vegyél időt álló értéket: aranyat, műtárgyakat, bélyeget stb.

2018. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
"Befektetésnek nem vehető?" Nem igazán. Szerencsejatékról van szó, enyhen szólva is kisebb az esélyed haszonra, mint ha valóban befekteted a pénzed.
2018. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébkent azt szokták mondani: a lottó, a bolondok adója. Ha feladsz hetente egy lottót, a szerencsének azzal is megadod az esélyt, hogy rád találjon, plusz megmarad havi 50 000ft- od...
2018. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Mindenki lebeszél, de én rábeszéllek, hogy csináld!

Mert ha nyersz, boldogabb vagy!

2019. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!