Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csinálsz amikor nagyon...

Bóna Barbara kérdése:

Mit csinálsz amikor nagyon egyedül vagy? Amikor mindenben csak a rosszat látod és azt hiszed, hogy az életed kilátástalan? Hogyan nyugtatod meg magad?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2010. jún. 13. 21:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is alaposan kisírom magam, aztán ha úgy érzem tovább már nem bírok, akkor mindig elkezdek egy új "fejezetet"... Sokszor feljövök ide csak úgy olvasgatni a kérdéseket, és sajnos vagy nem sajnos sokszor találok is olyat, amiben nagyobb problémáról van szó, mint amilyen általában az enyém szokott lenni. Lehet hogy szemét dolog, de mások fájdalmából próbálok erőt meríteni, és felépíteni, bemagyarázni magamnak, hogy mások sokkal rosszabb helyzetben vannak, talpra kell állnom a családomért, a barátaimért, és tovább menni!
2010. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán van ilyenem, de most pl. a vizsgák miatt erősen kiborultam. Átrohantam barátnőmhöz, aztán felvidított :) Ha egyedül vagyok, és kivételesen nem vagyok leégve, akkor remek terápiás eszköz még a vásárlás. Végigjárkálom Budapest összes plázáját (van, hogy nem is veszek semmit), és az úgy megnyugtat és jókedvre derít. :D
2010. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Zenét hallgatok mert az cél és erőt ad.
2010. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem igazából a problémát saját magam jelenti. Betegesen ideges típus vagyok. Mindenen képes vagyok úgy bepipulni, hogy szerintem ketrecharcosnak kéne elmennem dolgozni. És 1 nap minimum 5x szertartásos lenyugtatást kell tartanom. Ami azt jelenti, hogy megpróbálok a lehető legszabályosabban lélegezni, és újra a kezemben tartani az irányítást, hogy lemenjen a pulzusszámom! Ha ez megtörtént elkezdek álmodozni, vissza hozom a legszebb emlékeimet, de csakis azokat! És egy vagy több általam imádott kisbabára gondolok! A babák minden emberben egyfajta lelki felfrissülést, szeretetet és nyugalmat hoznak, ha hozzá még irányított érzelem is párosul akkor biztos siker a megnyugvás. 1 éve beiratkoztam Pilates-re és elsajátítottam pár mozdulatot, ilyenkor előveszem a polifoamot és uccu neki!

A lényeg, hogy ilyenkor csak vidám dolgokra szabad koncentrálni. Rögtön elkezdi birizgálni a gondolataidat, valami idegesítő, vagy szomorú dolog, de el kell hessegetni! Sőt tudomást se szabad róla venni!

Utána mikor már megnyugodtam berakok valami szép lassú zenét és átadom magam a semminek!

Nekem ez iszonyatosan sokat vesz el az életemből, nem tudom miért vagyok ilyen, viszont SOHA nem fogok nyugtatókon élni. És ez az érzés olyan mintha elszigetelne mindenkitől! Egyedül érzem magam.. :( De már észre vettem némi változást, egyre jobban tudom irányítani a dühömet és nem kapom fel olyanokon a vizet, amiken eddig őrjöngtem magamba.

Ja nem vagyok amúgy agresszív, magamba fojtom, csak általában sokat vitatkozok, mindenkibe belekötök, és sokat durrogok. De a verekedésig sose jutok el, mert inkább elhúzom a csíkot.

2010. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

1. Elmegyek futni. (Ilyenkor teljesen átértékelődik a világ és termelődnek az örömhormonok.)


2. Sétálok egyet. (Emberek között vagyok és látok szép dolgokat.)


3. Felhívok valakit. (Elkezdünk beszélgetni, aztán sokszor egész más hangulatban teszem le a telefont.)


4. Kibőgöm magam. (Egy idő után elegem lesz magamból és megunom :-)


5. Belekezdek valamibe. (Csak csinálom, aztán megjön a kedvem. Lényeg, hogy tegyek valamit.)


6. Veszek valamit. (Mondjuk ez veszélyes, mert van, aki függővé válik tőle.. Szerencsére én nem ilyen alkat vagyok.)


7. Leírom a céljaimat. (Célok kellenek, amiért napi szinten tenni kell és az lefoglal + növeli az önbizalmad, amikor eléred + új barátokra is szert tehetsz :-)


Remélem, tudtam segíteni! Ha van még kérdés, írj!

2011. nov. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!