Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha eluralkodik...

Mit csináljak, ha eluralkodik rajtam az önutálat?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban előkerül bennem az önutálat, és egyszerűen már nem bírom ezt.

Úgy érzem, hogy nem vagyok elég jó semmiben. Körülöttem olyan sok tehetségesebbnél tehetségesebb ember van, én meg talán egyetlen dologban tudok teljesíteni, az pedig a tanulás. De abban sem vagyok színkitűnő. Pedig annyira odateszem magam!

De sem a sportokban, sem a zenében, sem a rajzban nem jeleskedem, nincs tehetségem semmihez és nagyon elkeserít, gyakran úgy érzem nem fogom vinni semmire az életben. Mintha mindenki jobb lenne, mindenkinek van valamije, amiben jó, de én nem találok ilyet.

Pedig egyébként orvosira készülök, de rengetegszer gondolok arra, hogy úgysem fognak felvenni, nem vagyok elég jó.

(A külsőmmel sem vagyok elégedett, de ez talán a legkisebb gond.)

Egyre jobban úgy érzem, hogy belerokkanok ebbe, éjszakákat rágódom ezen, közben az életem nagy részét a tanulás teszi ki, délután és hajnalban is hajszolom magam, hogy legalább egy kis pozitív visszajelzést kapjak, hogy nem vagyok teljes mértékben haszontalan.

Valaki járt hasonló cipőben? Hogy tudnám ezt az öngyűlöletet leküzdeni?


17/l


2018. máj. 23. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem anno az segített, hogy kerestem magamnak egy hobbit, amit nagyon szerettem csinálni. Ez lekötött + nem volt időm azon aggodalmaskodni, hogy mások mit gondolnak rólam.
2018. máj. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
kb 10 éve gitározok, 3 éve csinálom tudatosan és fegyelemezetten, eszméletlenül tud segíteni lelkileg mikor egy nehezebb időszakon megyek keresztül, mint pl a mostani pár hónap
2018. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!